K U L T U R A

Kino w ciemno

Kino Muza  Foto: facebook

Lubimy niespodzianki. Te udane oczywiście. Interesuje nas tajemnica. Oczekiwanie jest być może ważniejsze i bardziej ekscytujące od samej odpowiedzi. Pragniemy przygody! Niewiadome jest kuszące. Ryzyko nas pociąga – tak zachęcają twórcy Kina w ciemno, cyklu tajemniczych seansów w Kinie Muza.

W czasach niemal nieograniczonego i szybkiego dostępu do informacji, postanowiliśmy zaprosić widzów do postawienia na niewiadomą, stąd cykl Kino w ciemno. Będą to seanse-niespodzianki, czyli widzowie nie będą w stanie zdobyć informacji jaki film wyświetlimy, mam nadzieję, że zapewni im to dreszczyk emocji, jakiego zazwyczaj nie doświadczają, idąc do kina po lekturze recenzji filmu, obejrzeniu zwiastunu itd.

W nowym sezonie Kina w ciemno nadal liczymy na odwagę i zaufanie kinomanów. Nie będziemy pokazywać filmów złych (chyba, że takie bardzo, bardzo złe – klasy B), mogą nam się zdarzyć co najwyżej dziwne. Chcemy, żeby widzowie z nami eksperymentowali, bawili się, odświeżali swój gust filmowy poprzez próbowanie czegoś nowego, wychodzenie poza dotychczasowe schematy wyboru filmów.

Do tej pory w trakcie tego cyklu zaprezentowano między innymi takie filmy, jak: O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu, Manglehorn, Rozumiemy się bez słów, Wędrówka na zachód, O koniach i ludziach czy Dumni i wściekli. Cykl Kino w Ciemno istnieje od września 2013 roku.

Najbliższy seans odbędzie się w Kinie Muza w niedzielę 6 września o godzinie 19:00.

Kino w ciemno

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz