Sport

Ice Racing – wyscigi na Malcie

Ice Racing 2011  Foto:

Ice Racing 2011W sobotę, 8.01.2011 r. o godzinie 13:00 na zamarzniętym torze regatowym Malta w Poznaniu odbędzie się międzynarodowy turniej o Złote Koziołki w wyścigach motocyklowych na lodzie . Jeśli sprawdzą się prognozy pogody, lekka odwilż pod koniec tygodnia nie powinna przeszkodzić w organizacji turnieju. Jedną z największych gwiazd będzie doświadczony Austriak Harald Simon. Wśród faworytów do zwycięstwa należy również upatrywać lidera reprezentacji Polski, Grzegorza Knappa. Tor o długości ok. 300 metrów zlokalizowany zostanie na wysokości trybuny głównej.

W zeszłym roku planowane na luty zawody nie odbyły się, będzie to zatem drugie podejście do organizacji zawodów na torze w Poznaniu. Gwałtowna odwilż oraz niezwykle szybko topniejąca tafla lodowa spowodowały, że promotorzy ICE Racingu w Polsce byli zmuszeni odwołać zeszłoroczne zawody. W lutym ubiegłego roku wyraźnie jednak podkreślali, że w sezonie 2011 priorytetem dla nich jest powrót do organizacji turnieju w Poznaniu.

Obecnie grubość tafli lodowej spełnia wymogi regulaminowe, ale sytuacja może dynamicznie ulegać zmianie. Aby bezpiecznie rozegrać zawody niezbędne jest co najmniej 20 cm lodu. W chwili obecnej grubość tafli wynosi 30 cm. – Dokonaliśmy pomiarów grubości lodu oraz uzyskaliśmy specjalistyczne prognozy pogody – mówi Wojciech Jankowski rzecznik prasowy ICE Racing Polska – Jeśli te prognozy się potwierdzą, zawody powinny odbyć się bezproblemowo. Stawka zawodnicza na pewno będzie zdecydowanie lepsza niż podczas ostatniego turnieju w Gnieźnie – dodaje Paweł Ruszkiewicz, promotor ICE Racingu w Polsce.

Obecnie prowadzone są rozmowy z jednym z najlepszych zawodników na świecie, Franzem Zornem. Jeśli tylko Austriak potwierdzi wstępne zainteresowanie występem, będzie on z pewnością jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w całym turnieju. O zwycięstwo rywalizować powinien także kolejny z Austriaków, Harald Simon. Z dobrej strony poznańskiej publiczności będzie chciał pokazać się na też Niemiec Stefan Pletschascher, który ostatecznie nie był w stanie dojechać na ostatni turniej w Gnieźnie. – Grzegorz Knapp również powinien należeć do czołowych postaci turnieju. Dla innego kadrowicza, Mirosława Daniszewskiego będzie to sentymentalny powrót do miasta, które niegdyś w swojej długiej, żużlowej karierze reprezentował. Niespodziankę mogą sprawić młodzi Divis, Kreklau czy Paweł Strugała – mówi Wojciech Jankowski, rzecznik ICE Racing Team Polska.

Tor zlokalizowany zostanie na wysokości trybuny głównej. Prezentacja zawodników rozpocznie się o 13:00. Start do pierwszego wyścigu punktualnie o 13:15. Bramy trybun otwarte zostaną o 11:30. Bilety w cenie 30 zł normalny, 15 zł ulgowy, 100 zł karta VIP do nabycia za pośrednictwem strony internetowej www.eurobilet.com lub www.e-ticket.pl. Do nabycia będą również okolicznościowe programy zawodów w cenie 5 zł. W dniu zawodów kasy biletowe otwarte zostaną o godzinie 10:00. W dniu zawodów dostępne będą również bilety na miejsca stojące (pod trybuną) w cenie 15 zł normalny, 10 zł ulgowy. Bilet ulgowy przysługuje młodzieży szkolnej oraz studentom za okazaniem legitymacji. Dzieci do lat 6 – wstęp wolny.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz