POZnań Stare Miasto

Bomba na ul. Strzeleckiej, bomba na PKSie

lampa policyjna  Foto: sxc

lampa policyjna Foto: sxcOkoło godziny 16:00 policja zablokowała skrzyżowanie ulicy Strzeleckiej i  Garbar. Nie mogły przejechać tędy zarówno samochody jak i bimby. Wszystko przez informację o tym, że  w kamienicy przy Strzeleckiej 48 znaleziono bombę. Ewakuowano ok. 100 mieszkańców pobliskich klatek. Nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia.

W rejonie Centrum tworzą się gigantyczne korki, ponieważ wcześniej podobny alarm bombowy miał miejsce na dworcu PKS. Na szczęście podejrzany ładunek z kantoru został już zabrany na poligon. Most Dworcowy został już odblokowany dla samochodów i tramwajów. Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu nie komentuje akcji, tłumacząc się procedurą dotyczącą niepotwierdzonych doniesień o podłożeniu bomby.

Za fałszywy alarm bombowy grozi kara więzienia lub wysoka grzywna. Na szczęście wykrywalność tego typu zdarzeń jest bardzo wysoka i jeśli był to tylko głupi dowcip, to kara na pewno będzie bardzo realna.

Podobno w kantorze przy ulicy Strzeleckiej policyjni pirotechnicy znaleźli prawdziwą bombę. Jest to jednak informacja niepotwierdzona oficjalnie.

Objazdy MPK

Bimby linii 2 i 9 w obu kierunkach  jada objazdem przez ulicę Królowej Jadwigi – Rondo Rataje – Jana Pawła II – Kórnicka – Strzelecka;

Tramwaje linii 3 w obu kierunkach jada przez ulicę Towarową;

Autobus 74 w kierunku Centrum jedzie Alejami Niepodległości – Solna – Garbary

Autobus 76 w kierunku Centrum jedzie objazdem prze Rondo Rataje i ulicę Kórnicką.

Przy ulicy Strzeleckiej akcja policji została zakończona tuż przed godziną 18:30. Samochody mogły powrócić na ulicę Krakowską. Nadal zamknięty jest fragment ulicy Strzeleckiej (przedłużenie Garbar) do Królowej Jadwigi.

Pozostałe ulice zostały otwarte o godzinie 18:45.


Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz