K U L T U R A

Bartek Królik z zespołem wystąpi na plaży Wilda

Bartek Królik  Foto: materiały prasowe / FB / bartekkrolikofficial

Bartek Królik z zespołem wystąpi na Eco Village Plaża Wilda w piątek, 10 września o godzinie 18:00.

Współzałożyciel i członek grupy Sistars w latach 2001-2012 Bartek Królik to wokalista, kompozytor, producent muzyczny, aranżer, basista i wiolonczelista. Był Trzykrotnym laureatem muzycznej nagrody Fryderyk. Wraz z zespołem Sistars został dwukrotnym laureatem MTV European Music Award w kategorii „Najlepszy Polski Wykonawca” w 2004 oraz 2005 roku.

Wraz z Markiem Piotrowskim współtworzy zespół o nazwie Spoken Love oraz duet producencki o nazwie Plan B. Od roku 2007 jest członkiem zespołu Łąki Łan, a od 2008 roku występuje w zespole Agnieszki Chylińskiej. Współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak: Bracia, Natalia Kukulska, Edyta Górniak, Blenders, Wojtek Pilichowski, Grzech Piotrowski, Tede, Numer Raz, O.S.T.R., Poluzjanci, Sokół i Pono, Marina Łuczenko, Ania Szarmach. Koncertował na większości polskich festiwali muzycznych, takich jak: Pol’and’ Rock Festival, Open’er Festival, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, Festiwal Sopot oraz na drugim co do wielkości festiwalu jazzowym na świecie – Montreux Jazz Festival w Szwajcarii.

“Pan od muzyki” to jego pierwszy, solowy krążek. Album różnorodny stylistycznie, pulsuje miejskim rytmem i jest życiowa w przekazie, która łączy w sobie takie gatunki jak r&b, soul, funk, jazz, pop z odrobiną rocka. W połączeniu z aksamitną barwą głosu Bartka Królika daje niesłychanie ciepłą i pozytywną mieszankę.

Bartek Królik z zespołem

Eco Village Plaża Wilda
piątek, 10 września, godzina 18:00

Wstęp bezpłatny

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / FB / bartekkrolikofficial

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz