K U L T U R A

Gaelforce Dance – niezwykły spektakl już w czwartek!

GAELFORCE DANCE  Foto: materiały prasowe

Zespół najlepszych tancerzy i muzyków irlandzkich zaprezentuje spektakl Gaelforce Dance już w czwartek. Mamy dla was podwójne zaproszenie na to wydarzenie.

Gaelforce Dance to spektakl taneczno-muzycznym oparty na irlandzkim folklorze, który od lat podbija serca widzów na całym świecie. W genialny sposób ukazują oni kulturę Zielonej Wyspy. Łączą taniec nowoczesny z celtyckimi rytmami, balet ze stepowaniem, muzykę z grą świateł, tradycję ze współczesnością.

Staramy się być innowacyjni i bardzo teatralni – mówi Richard Griffin, choreograf zespołu – nasze show jest w 100% na żywo.

To jest właśnie główny atut zespołu, bo jako jedyna grupa tego typu zawsze grają, śpiewają i stepują całkowicie na żywo.

Nowatorski sposób ukazania irlandzkiej kultury zjednuje im fanów, którzy nie pozostawiają ani jednego wolnego miejsca na żadnym z ich przedstawień, niezależnie czy mowa o USA, Kanadzie, Europie, czy Azji. Nie oparł im się nawet papież Jan Paweł II i Królowa Elżbieta II, dla których mieli zaszczyt występować.

Historia przedstawiona przez artystów jest stara jak świat. Dwóch mężczyzn, jedna kobieta, miłość, dramat, pasja, zazdrość, pojednanie. Jednak sposób jej prezentacji nie jest pod żadnym względem banalny. Przepiękna scenografia, imponujące kostiumy, rewelacyjna muzyka, śpiew i taniec, feeria barw, gra świateł przenoszą widzów w bajkowy świat fantazji, a wszystko to w oprawie godnej Broadwayu. Artyści budują napięcie poprzez różnorodny taniec, czasem subtelny i cichy, a czasem zdecydowany i agresywny. Każdy szczegół jest dopracowany do perfekcji. Wszystko po to, aby zagwarantować publiczności niezapomniane wrażenia, pełne emocji, wzruszeń, euforii, niemal metafizycznych doznań. A wszystko dla publiczności, która jedyne co może zrobić, to zgotować artystom kilkunastominutowe owacje na stojąco.

Ostatnie bilety na spektakl Gaelforce Dance w Poznaniu jeszcze są, a kupić może je klikając tutaj. Artystów zobaczymy w Sali Ziemi MTP w czwartek 6 grudnia o godzinie 19:00.

Pytanie, z którym nie powinniście mieć problemu: kto jest choreografem zespołu?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkurs@lepszyPOZNAN.pl podając też w treści swoje imię i nazwisko. Na maile czekamy do wtorku (4.12) do godziny 20:00. Skontaktujemy się tylko ze zwycięzcami.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz