Aglomeracja

Nie ma zakazu przemieszczania się

Autobus - Dworzec PKP  Foto: Zarząd Transportu Miejskiego

Decyzje, które podejmujemy dzisiaj, w żaden sposób nie ograniczają przemieszczania się – zapewnił w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Sąd Najwyższy uwzględnił we wtorek trzy pierwsze spośród złożonych przez Rzecznika Praw Obywatelskich kasacji od kar za złamanie obostrzeń epidemicznych; we wszystkich trzech sprawach wyroki uchylono, a ukarane osoby uniewinniono – informował zespół prasowy SN. Kasacje RPO dotyczą zazwyczaj wymierzonych grzywien za złamanie zakazów przemieszczania się, korzystania z parków lub chodzenia bez maseczki. Zakazy wynikały z rozporządzeń Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Szef MZ w trakcie środowej konferencji prasowej został zapytany o decyzje SN. “Oczywiście zapoznamy się z uzasadnieniem tego orzeczenia. Jeżeli będą przesłanki, to odpowiednie kroki legislacyjne również podejmiemy” – powiedział.

Minister podkreślił jednocześnie, że obecnie podjęte przez rząd decyzje nie wprowadzają żadnych obostrzeń w przemieszczaniu się.

Chcę jeszcze raz podkreślić, że te decyzje, które podejmujemy dzisiaj, w żaden sposób nie ograniczają przemieszczania się – powiedział.

źródło: (PAP) rbk/ itm/

Użyte w artykule zdjęcia: Zarząd Transportu Miejskiego

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz