POZnań

Ratowanie turystyki

Stary Rynek - ogródki  Foto: lepszyPOZNAN - S9+

Radni z Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki spotkali się z Janem Mazurczakiem, szefem Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Przedstawił on plany i działania, podejmowane w celu ratowania turystyki w Poznaniu.

PLOT, czyli Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna od początku pandemii robi wszystko, aby pomóc poznańskim przedsiębiorcom z branży turystycznej. Oprócz dbania o dobry przepływ informacji, Organizacja stara się także podejmować kroki, które rozpromują Poznań w kraju i za granicą. W ramach podjętych działań rozpoczęto m.in. sprzedaż pamiątek przez Internet oraz nagrano cykl filmów z Robertem Makłowiczem. Przeprowadzono również szereg spacerów online po Poznaniu w różnych językach. W czasie transmisji widzowie mogli wygrywać różne nagrody.

W obecnym czasie bardzo ważne jest promowanie miasta w Internecie i mediach społecznościowych. Udaje się to dzięki nawiązaniu kontaktu z wieloma dziennikarzami. W wyniku tych działań informacje zachęcające do odwiedzenia Poznania pojawiły się w takich mediach jak np. CNN. Ma to pokazać ludziom na całym świecie atrakcje, które czekają na nich w Poznaniu i zachęcić ich do odwiedzenia naszego miasta. W planach jest również wypromowanie obiektów turystycznych poza Starym Miastem oraz nowych atrakcji takich jak Centrum Szyfrów Enigma i Muzeum Motoryzacji.

Mimo działań podjętych w celu ratowania turystyki w Poznaniu najbardziej optymistyczne prognozy sugerują, że do stanu sprzed pandemii uda nam się wrócić najwcześniej w 2024 roku.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN - S9+

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz