Sport

Poznaliśmy termin lekkoatletycznych mistrzostw

97. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce  Foto: materiały prasowe

Znana jest ostateczna data 97. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, których gospodarzem będzie Poznań. Najlepsze polskie lekkoatletki i lekkoatleci będą rywalizować na zmodernizowanym obiekcie na Golęcinie od 24 do 26 czerwca.

Polski Związek Lekkiej Atletyki ogłosił Poznań jako gospodarza mistrzostw seniorów we wrześniu ubiegłego roku, przy okazji odbywającego się mityngu lekkoatletycznego. 

To fantastyczna wiadomość dla wszystkich poznańskich kibiców lekkiej atletyki. Przez ostatnie dwa lata Miasto Poznań bardzo mocno inwestowało w kompleks lekkoatletyczny na Golęcinie. Zmodernizowaliśmy stadion, zbudowaliśmy nowe boisko rozgrzewkowe. Cieszę się, że PZLA docenił nasze wysiłki i powierzył nam organizację Mistrzostw Polski – mówi wówczas Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. 

Będzie to pierwsza impreza tej rangi w Poznaniu od 2007 roku. Lekkoatletyka na wysokim poziomie gości w Poznaniu od 2019 roku dzięki mityngowi Poznań Athletics Grand Prix organizowanemu przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. W imprezie startowały takie gwiazdy jak Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, Wojciech Nowicki, Paweł Fajdek, Joanna Fiodorow czy Paweł Wojciechowski.

Możliwość zakupu biletów zostanie udostępniona w maju 2021 r.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz