Aglomeracja

Rozbity gang handlujący narkotykami

Rozbity gang handlujący narkotykami  Foto: CBŚP

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 8 osób, które handlowały narkotykami. Niektóre z tych osób miała powiązania z pseudokibicami jednego z poznańskich klubów sportowych.

Według śledczych grupa mogła działać na terenie woj. wielkopolskiego i zachodniopomorskiego od 2019 roku, aż do jej rozbicia. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że członkowie grupy mogli wprowadzić do obrotu ponad 100 kg różnego rodzaju narkotyków.

Podczas zatrzymania, do którego doszło kilka dni temu, policjanci CBŚP przeszukując różne miejsca użytkowane przez podejrzanych zabezpieczyli amfetaminę, kokainę i marihuanę, mnóstwo części i podzespołów samochodowych różnych pojazdów, które obecnie są poddawane dokładnej analizie.

Dodatkowo policjanci zabezpieczyli także osobowe bmw posiadające skrytkę mogącą służyć do przemytu narkotyków – relacjonują funkcjonariusze CBŚP – w trakcie akcji wsparcia udzielili przewodnicy z psami służbowymi z Placówki Straży Granicznej Poznań-Ławica.

Prokurator przedstawił 7 podejrzanym zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym 3 osobom grozi odpowiedzialność za kierowanie tą grupą. Ponadto zatrzymanym przedstawiono także zarzuty dotyczące m.in. posiadania narkotyków, wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych czy pomocnictwa do oszustwa oraz oszustwa finansowego.

Rozbity gang handlujący narkotykami Foto: CBŚP

Na podstawie zebranego materiału dowodowego i na wniosek prokuratora, sąd podjął decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania w stosunku do 5 podejrzanych – dodają policjanci – sprawa ma charakter rozwojowy.

Rozbity gang handlujący narkotykami Foto: CBŚP
Użyte w artykule zdjęcia: CBŚP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz