POZnań

Miasto zapowiada nowe trasy tramwajowe.

Tramwaj Naramowice  Foto: Mariusz Wisniewski

Prezydent Mariusz Wiśniewski zapowiedział działania miasta w zakresie przygotowanie projektów nowych tras tramwajowych. Wspomóc w tym mogą środku unijne w ramach nowej perspektywy finansowej na lata 2021-27. Najbardziej zaawansowane są projektowy linii: Naramowice – etap II od pętli Wilczak do Garbar, a także na os.Kopernika i na os.Główna/Poznań Wschód. Planowany jest też zakup nowoczesnego taboru.


Równolegle Magistrat pracuje nad koncepcjami nad kolejnych tras m.in. Naramowice – etap III (Umultowo) i IV (Rubież), Marcelin (PPP), Brama Zachodnia (Ogrody-Al.Polska) też na Klin Dębiecki.

W dalszych pracach studialnych nie zapominamy o liniach tramwajowych do przyszłego węzła Grunwaldzka/Plewiska (jest rezerwa pod pętle), na Wolne Tory (tu pewnym elementem będzie początek w tym roku budowy prawoskrętu z Towarowej w ulicę Św.Marcin), na Świerczewo (możliwa linia wzdłuż Dolnej Głogowskiej), na Podolany, trasa Solna oraz jedna z opcji w kierunku Szczepankowa/Zalasewa – zapowiada prezydent Wiśniewski.

Te wszystkie propozycje będą przedmiotem dyskusji w ramach rozpoczętej aktualizacji Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Poznania.

Użyte w artykule zdjęcia: Mariusz Wisniewski

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz