Grunwald POZnań

Nowa sygnalizacja świetlna na ul. Grunwaldzkiej

Grunwaldzka z nową sygnalizacją  Foto: materiały prasowe

Od czwartku, 6 sierpnia, wraca stała organizacja ruchu na ul. Grunwaldzkiej – od skrzyżowania z ul. Jugosłowiańską do ul. Sowińskiego. Na tym odcinku zakończono już prace związane z budową nowej drogi rowerowej. Około godz. 10.00 włączona zostanie nowa sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych w sąsiedztwie ul. Marszałkowskiej, która znacznie poprawi bezpieczeństwo poznaniaków i poznanianek.

W nadchodzącym tygodniu nawierzchnia bitumiczna będzie układana na kolejnych odcinkach traktu dla cyklistów na ul. Grunwaldzkiej – od ul. Sowińskiego do ul. Słonecznej, po jednej stronie ulicy oraz od ul. Cześnikowskiej do ul. Rycerskiej, po jej drugiej stronie – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Planujemy również zakończyć prace brukarskie w obrębie skrzyżowania z ul. Grochowską, na przejazdach tramwajowych i wyspach dzielących pasy ruchu, a także ułożyć wierzchnią warstwę jezdni na lewoskręcie w ul. Grochowską.

Na początku przyszłego tygodnia rozpocznie się budowa zaplanowanego w ramach tej inwestycji połączenia ciągu pieszo-rowerowego z parku Manitiusa z ruchem rowerowym wzdłuż ul. Wyspiańskiego. Drogowcy będą prowadzić prace na ul. Wyspiańskiego, w pobliżu skrzyżowania z ul. Reymonta.

Od 17 sierpnia, po zakończeniu robót drogowych, na nowych odcinkach drogi rowerowej montowane będzie oznakowanie pionowe i malowane oznakowanie poziome.

Nowy, liczący łącznie ok. 1,5 km, trakt dla cyklistów wzdłuż ul. Grunwaldzkiej umożliwi bezpieczne dotarcie rowerem z okolic Stadionu Miejskiego do centrum. Na wysokości ul. Słonecznej połączy się ze zbudowanym w ubiegłym roku odcinkiem trasy prowadzącym do ul. Roosevelta.

Całość robót budowlanych ma zakończyć się, zgodnie z przyjętym harmonogramem, w trzecim kwartale tego roku, a nasadzenia zieleni planowane są w okresie bardziej sprzyjającym przyjmowaniu się roślin – na przełomie października i listopada.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz