BizNews

Tramwaje z Poznania we Wrocławiu!

moderus gamma  Foto: MPK / Katarzyna Lesińska

Modertrans wygrał przetarg i dostarczy do Wrocławia 25 tramwajów. Pierwsze Moderusy Gamma dotrą do stolicy Dolnego Śląska za dwa lata, pozostałe w ciągu trzech lat od podpisania umowy, po trzy sztuki miesięcznie.

Umowa ma zostać podpisana w drugiej połowie sierpnia. Oferty w przetargu złożyły dwie firmy: poznański Modertrans z tramwajem Modersus Gamma 2 z ceną 204 600 000 zł brutto – bydgoska PESA z tramawajem Twist z ceną 216 795 000 zł brutto. Na zakup pierwszej partii wrocławska spółka zarezerwowała 240 mln zł.

Proponowany przez poznańską firmę pojazd jest pięcioczłonowym tramwajem niskopodłogowym. Do wnętrza pojazdu prowadzi sześć par drzwi, w których zastosowano kolorowe ramki, świecące na zielono podczas otwierania i na czerwono w trakcie zamykania drzwi. We wnętrzu pojazdu znajdują się 63 miejsca stałe oraz 3 uchylne. Tramwaj może przewozić również 181 osób na miejscach stojących, co daje łącznie 244 miejsca. W przestrzeni pasażerskiej zamontowano klimatyzację, interkom, system informacji pasażerskiej i interaktywny panel dla pasażerów, system poręczy składający się z dwóch rurek biegnących pod sufitem wzdłuż wagonu i poprzeczek między nimi, 12 ładowarek USB oraz rampy i stanowiska dla osób niepełnosprawnych. Kabinę motorniczego wyposażono m. in. w lodówkę. Tramwaj był testowany we Wrocławiu od sierpnia do października 2019 roku.

Pod koniec czerwca MPK Wrocław podpisało także umowę na remont kapitalny 25 tramwajów typu 205 WrAs. Wykonawca, także poznański Modertrans – przedstawił też nowe warianty malowania tramwajów.

Użyte w artykule zdjęcia: Maciej Wudarski / facebook , Urząd Miasta Poznania, MPK / Katarzyna Lesińska

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz