K U L T U R A POZnań

LATO nie_LETNIE w Poznaniu

LATO nie_LETNIE  Foto: materiały prasowe / UMP

Miasto Poznań zaprasza dzieci w wieku do 10 lat do udziału w akcji  “LATO nie_LETNIE.” Bezpłatne vouchery do teatrów, kin, zoo, palmiarni, na miejskie baseny i do Bramy Poznania czekają na młodych poznaniaków i ich rodziców. Można je wymienić na bilety – większość z nich również jest darmowa, niektóre kosztują symboliczną złotówkę. 

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią COVID-19, miasto zrezygnowało z organizacji tradycyjnych półkolonii miejskich w szkołach. Przygotowało jednak atrakcyjną ofertę wydarzeń i bezpłatnych wejściówek do poznańskich teatrów, basenów, kin, zoo oraz Palmiarni Poznańskiej i Bramy Poznania.

Ostatnie miesiące były szczególnie trudne dla uczniów i ich rodziców, którzy dzielili czas między wsparcie swoich dzieci w nauce a aktywność zawodową – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Gdy rozpoczęły się wakacje, wraz z nimi pojawiły się również nowe potrzeby. Oferta miasta pomoże zorganizować dzieciom czas wolny przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Zainteresowani udziałem w spektaklach teatralnych, seansach kinowych, zwiedzaniem miejskich instytucji kultury czy rekreacją na basenach, będą mogli odebrać bezpłatne wejściówki – vouchery do tych miejsc już 14 lipca.

Cieszymy się, że udało nam się przygotować dla dzieci i ich rodziców bardzo urozmaiconą ofertę działań dostępnych w ramach miejskich instytucji – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania, sprawujący bezpośredni nadzór nad większością jednostek zaproszonych do udziału w projekcie. – Połączenie wielu inicjatyw z różnych dziedzin w ramach jednego, wakacyjnego projektu finansowanego przez miasto, dotąd nie miało miejsca w Poznaniu. Wierzę, że inicjatywa spotka się z zainteresowaniem mieszkańców i dostarczy dobrych wrażeń najmłodszym i ich rodzicom.

Zadanie realizowane jest z budżetu Miasta Poznania, a starania o zabezpieczenie pieniędzy na ten cel podjęły wspólnie radne Koalicji Obywatelskiej. 

W obecnych realiach organizacyjnych i finansowych Poznania, ta propozycja jest szczególnie wartościowa, bo otwarta na potrzeby rodziców i dzieci o różnych zainteresowaniach – podkreśla Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP. – Ponad 6,5 tys. przygotowanych voucherów, umożliwi skorzystanie z letnich atrakcji grupie nawet 26 tys. mieszkańców. Przy wielu ograniczeniach, które nadal obowiązują w związku z pandemią COVID-19, inicjatywa tak szeroka i dostępna z pewnością urozmaici letni czas spędzany w mieście.

Kto i jak może zdobyć voucher

W ramach oferty “LATO nie_LETNIE” jedna osoba dorosła (rodzic lub opiekun prawny) może otrzymać jeden voucher uprawniający do skorzystania tylko z jednego z wybranych wydarzeń kulturalnych lub rekreacyjnych we wskazanych miejscach na terenie miasta dla siebie i maksymalnie trojga dzieci do lat 10. Z oferty będą mogły skorzystać osoby mieszkające w stolicy Wielkopolski i płacące podatki na rzecz Poznania – na podstawie podpisanego oświadczenia.

Na ofertę lipcową vouchery będą wydawane 14 lipca w następujących lokalizacjach: Poznańskie Centrum Świadczeń, ul. Wszystkich Świętych 1, godz. 9-15; PCŚ, ul. Małachowskiego 10, godz. 9-15; PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych, ul. Ratajczaka 44, godz. 10-18. Uwaga: oczekując na wydanie wejściówki należy zachować dystans społeczny oraz stosować maseczki ochronne. 

Vouchery na ofertę sierpniową będą wydawane 28 lipca w tych samych lokalizacjach i godzinach.

Każdy voucher będzie opisany imieniem i nazwiskiem odbierającej go osoby oraz zostanie uzupełniony o liczbę dzieci uczestniczących w atrakcji. Aby zrealizować wejściówki do kin, teatrów oraz Bramy Poznania, należy wcześniej zarezerwować termin bezpośrednio w danej instytucji. Voucher będzie ważny z dokumentem tożsamości osoby dorosłej, która go pobrała. Trzeba go oddać i wymienić na bilet w kasie danej instytucji. 

Vouchery do Teatru Muzycznego należy wymienić na bilety w kasie teatru 30-31 lipca w godz. 10-18 oraz 3-4 sierpnia w godz. 10-18. W Teatrze Animacji kasy otwierane są na godzinę przed spektaklem.

Większość atrakcji będzie dostępna bezpłatnie, natomiast w przypadku skorzystania z oferty Ogrodu Zoologicznego i Palmiarni Poznańskiej niezbędna będzie symboliczna opłata: 1 zł/bilet. Teatr Animacji pojawi się również ze swoją sceną plenerową nad Jeziorem Rusałka, gdzie vouchery nie są wymagane.

Akcja “LATO nie_LETNIE” potrwa od 15 lipca do 31 sierpnia. Teatr Animacji, Kino Muza, Kino Pałacowe, basen Park Kasprowicza, basen Chwiałka i Brama Poznania zapraszają już od 15 lipca, zgodnie z przygotowanym programem, natomiast od 1 sierpnia zapraszają również: Teatr Muzyczny, Ogród Zoologiczny (w dni powszednie) i Palmiarnia Poznańska.

Szczegółowy  regulamin akcji oraz program wydarzeń w poszczególnych instyucjach znaleźć można na  stronie miejskiej www.poznan.pl/latonieletnie. Koordynatorem akcji jest Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania. 

W aktualnej sytuacji epidemicznej, mając na względzie zarówno bezpieczeństwo uczestników akcji jak i pracowników instytucji, prosimy o przestrzeganie regulaminów wewnętrznych i stosowanie niezbędnych zasad reżimu sanitarnego.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz