POZnań

Poznaniacy mogą składać wnioski o 300+

Rowerowy wypad z rodziną  Foto: materiały prasowe / lev dolgachov

Nawet 60.000 wniosków złożonych przez mieszkańców stolicy Wielkopolski spodziewa się Poznańskie Centrum Świadczeń. Właśnie od pierwszego dnia lipca będziemy mogli je złożyć elektronicznie. Miesiąc później także w tradycyjnej formie.

Od dzisiaj (1.07) możemy złożyć wnioski o wyprawkę szkolną w wysokości 300 zł, a także świadczenia rodzinne oraz z funduszu alimentacyjnego. Zrobimy to za pomocą portalu informacyjno-usługowego emp@tia, elektronicznej platformy usług administracji publicznej epuap, platformy usług elektronicznych PUE ZUS, a także systemów teleinformatycznych banków.

Od lipca nie ma konieczności składania nowych wniosków o świadczenie wychowawcze 500+, świadczenie to przyznane jest do 31 maja 2021 r. i dopiero w roku 2021 r. będą przyjmowane wnioski o kontynuacje tego świadczenia – wyjaśnia Damian Napierała z Poznańskiego Centrum Świadczeń – obecnie wnioski o świadczenie 500 + powinny składać tylko osoby którym urodziło się dziecko lub uzyskały prawo do pobierania świadczenia np. w związku z uzyskaniem prawa do opieki naprzemiennej nad dzieckiem.

By ograniczyć ryzyko zakażenia obsługa osób, które zdecydują się na wizytę w PCŚ będzie odbywała się tylko w wyznaczonych miejscach bez możliwości korzystania z infrastruktury dla dzieci. Do budynku jednorazowo będzie wpuszczana liczba klientów adekwatna do liczby stanowisk obsługujących klientów. Pozostałe osoby będą musiały poczekać na zewnątrz budynku na swoją kolej, dlatego też ważne jest, aby do Poznańskiego Centrum Świadczeń przychodziły tylko osoby załatwiające swoje sprawy bez osób towarzyszących.

Wnioski o świadczenia bezpośrednio w Poznańskim Centrum Świadczeń będziemy mogli złożyć dopiero od 1 sierpnia. Otwarte będą punkty obsług klienta przy ul. Wszystkich Świętych 1 i przy ul. Małachowskiego 10.

Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2020/2021 będzie można złożyć zarówno drogą elektroniczną jak również bezpośrednio w urzędzie od 1 lipca do 15 września – informuje Damian Napierała – osoby, które zdecydują się osobiście złożyć wniosek o świadczenia, zachęcamy do rezerwacji terminu wizyty.

Można to zrobić dzwoniąc pod nr telefonu 61 646 33 44 lub za pomocą formularza internetowego dostępnego na stronie internetowej, na którą przejdziecie klikając tutaj.

Wnioski o świadczenia rodzinne oraz z funduszu alimentacyjnego złożone na okres świadczeniowy 2020/2021 będą rozpatrywane na podstawie dochodów rodziny za rok 2019.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / lev dolgachov

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz