Sport

Kolejne transfery Energetyka

Atakujące Enei Energetyka Poznań  Foto: materiały prasowe

Do pierwszego meczu I Ligi Siatkówki Kobiet zostało jeszcze nieco czasu, a my powoli poznajemy siatkarki, które reprezentować będą Eneę Energetyka Poznań w sezonie 2020/21. Z energetycznej młodzieżówki przechodzą kolejne zawodniczki.

Dla Malwiny i Martyny będzie to trzeci sezon w Energetyku i pierwszy w zespole I ligi. Stanowią ważną część szerokiej kadry zespołu.- zapowiada trener Marcin Patyk

W sporcie, ale i nie tylko najważniejsza jest pasja

Moja starsza siostra kiedyś grała w siatkówkę i bardzo często jeździłam na jej mecze z rodzicami . Na jednym z turniejów jej trener zapytał czy nie chciałabym tez spróbować , a ja biorąc przykład z siostry poszłam w jej ślady – mówi nowa atakująca Malwina Stachowiak.

Moim siatkarskim idolem jest Michał Kubiak . Cenię go za jego waleczność , którą ukazuje na boisku oraz za to , że jako kapitan potrafi zmotywować drużynę w trudnych momentach – dodaje Stachowiak.

106419825_3412133665472999_5897398523045265063_n Foto: materiały prasowe

Na tej samej pozycji zadebiutuje też Martyna Szczepuła

Od małego kibicowałam zawodniczkom mojego miejscowego klubu Zawisza Sulechów. Na tamten czas moim największym marzeniem było zagrać w jego barwach. Mojego domowego klubu już nie ma przez co ukończyłam grę w Sulechowie po 3 klasie gimnazjum ponieważ nie miałam tam dalszej możliwości rozwoju.

Moja kolejna przygoda zaczęła się na nowo w Energetyku.

Moim idolem od długiego czasu jest Malwina Smarzek. Zdecydowanie podziwiam ją za waleczną postawę na boisku. Bardzo podoba mi się jej profesjonalizm oraz umiejętności.

To nie ostatnie nowe twarze w zespole. Kolejne na parkiecie zameldują się przyjmujące Aleksandra Myszkowska i Wiktoria Niwald.

Trenowanie, gra ze starszymi i dużo bardziej doświadczonymi oraz ogranymi zawodniczkami w znacznym stopniu przełoży się na indywidualny rozwój, ale także na grę w zespołach młodzieżowych z czego się bardzo cieszę – mówi Aleksandra Myszkowska.

To, że dostałam od trenerów szansę na możliwość rozwijania się, grając w zespole pierwszoligowym, jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Jestem pełna optymizmu i mam nadzieję, że sprostam wymaganiom trenerów.” – dodaje Wiktoria Niwald.

Witajcie na pokładzie!

Do tej pory poznaliśmy następujące reprezentantki EneregetykGirls na sezon 2020/21

Przyjmująca (Kapitan zespołu) – Klaudia Świstek
Atakujące – Oriana Miechowicz (Joker Mekro Świecie)
Przyjmująca – Pola Nowakowska (Chemik Police)
Środkowa bloku – Emila Oktaba (Galeria Jurajska Częstochowianka)
Rozgrywająca – Izabela Klekot (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski)
Przyjmująca – Weronika Fojucik (Joker Mekro Świecie)
Libero – Wiktoria Wnuk (wychowanka)
Libero – Daria Skomorowska (wychowanka)

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter, materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz