Aglomeracja

359 nowych zakażeń w czwartek!

Oddział Rehabilitacji szpitala w Puszczykowie  Foto: Szpital w Puszczykowie im.Prof.S.T.Dąbrowskiego S.A.

W Wielkopolsce mamy 27 nowych, potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia koronawirusem. Niestety zmarła kolejna osoba, która była pacjentem poznańskiego szpitala zakaźnego.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 359 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w całej Polsce. Są to osoby z województw śląskiego (157 przypadków), łódzkiego (73), mazowieckiego (54), wielkopolskiego (27), dolnośląskiego (10), małopolskiego (9), podlaskiego (9), świętokrzyskiego (5), warmińsko-mazurskiego (4), opolskiego (3), kujawsko-pomorskiego (2), lubelskiego (2), podkarpackiego (2) i zachodniopomorskiego (2). Zmarło 9 osób.

W Wielkopolsce zakażenie potwierdzono u 27 osób. Najwięcej wśród niech jest mieszkańców powiatu kępińskiego, bo aż 22 osoby. Pozostałe to mieszkańcy powiatów kaliskiego (3) oraz Kalisza (1) i Poznania (1). Są w wieku od 22 do 93 lat. Zdecydowana większość przebywa w izolacji domowej, a tylko 3 osoby zostały przyjęte do szpitala. Dwie do Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego w Poznaniu i jedna do Centrum Medycznego HPC.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w poznańskim wielospecjalistycznym szpitalu zakaźnym przy ulicy Szwajcarskiej z powodu Covid-19 zmarł 65-letni mężczyzna, mieszkaniec Kalisza – informuje Anna Czuchra z Urzędu Wojewódzkiego.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 2.333 przypadki zakażeń koronawirusem, w tym 162 osoby zmarły, a 1485 wyzdrowiało.


Mapa dostępna dzięki uprzejmości esri.pl

Użyte w artykule zdjęcia: Szpital w Puszczykowie im.Prof.S.T.Dąbrowskiego S.A.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz