Aglomeracja

Będzie mniej łóżek dla zakażonych

Szpital Miejski im. Józefa Strusia  Foto: materiały prasowe / UMP

Stopniowe “wygaszanie” szpitali, które miały przyjmować i leczyć zakażonych miało rozpocząć się 1 czerwca, ale rozpocznie się później. W poznańskim szpitalu zostanie jednak zmniejszona ilość miejsc.

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk po dokładnej analizie i konsultacjach podjął decyzje w kwestii funkcjonowania szpitali jednoimiennych w Wielkopolsce.

Od 1 czerwca zlikwidowane zostaną 134 rezerwowe łóżka w szpitalu przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu. W Wielkopolsce nadal dwa szpitale jednoimienne będą leczyć pacjentów z COVID-19, a proces „wygaszania” zostanie przesunięty z uwagi na liczbę zakażeń, szczególnie na południu województwa. Taką decyzję po analizie sytuacji epidemicznej Wielkopolski oraz rosnącej liczby zakażeń na południu województwa, wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

W Wielkopolsce utrzymamy dwie placówki jednoimienne, przy czym w poznańskim szpitalu przy ul. Szwajcarskiej zmniejszy się liczba łóżek do 406, a jeśli w czerwcu uda się zmniejszyć liczbę zakażeń w Wielkopolsce, wtedy poinformuję opinię publiczną o terminach i etapach wygaszenia szpitali jednoimiennym w naszym województwie – powiedział Łukasz Mikołajczyk -szpital jednoimienny w Wolicy nadal będzie funkcjonował w tej formie.

Ostatnie badania przeprowadzone w ramach drive-thru w Ostrowie Wielkopolskim oraz Kępnie wskazują na zwiększoną liczbę zakażeń wśród mieszkańców regionu, głównie z uwagi na duże ognisko epidemiczne.

Mimo zmniejszenia liczby łóżek dla pacjentów w szpitalu jednoimiennym w Poznaniu, nadal będzie on dysponował 406 łóżkami. Obecnie w placówce przebywają 94 osoby zakażone koronawirusem. Z kolei w szpitalu w Wolicy przebywa 76 pacjentów, a sam szpital dysponuje 120 łóżkami.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz