Aglomeracja

Wielkopolska: 102 nowe zakażenia koronawirusem!

Respirator  Foto: Walmed

Ministerstwo Zdrowia w porannym, niedzielnym komunikacie poinformowało o 305 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w całej Polsce. W naszym województwie są to 102 osoby.

W ostatnich dniach liczba osób w Wielkopolsce, u których potwierdzono laboratoryjnie zakażenie, utrzymywała się na dość niskim poziomie. Wzrost liczby wykrytych zakażeń związana jest z sytuacją i  masowymi testami, jakim są poddawani pracownicy fabryki mebli w powiecie kępińskim.

To właśnie z powiatu kępińskiego pochodzi 97 osób, u których potwierdzono dzisiaj zakażenie koronawirusem. Są to osoby w wieku od 22 do 55 lat. Wszyscy zakażeni przebywają w tej chwili w izolacji domowej.

Do szpitala w Poznaniu zostało przyjętych dwoje pacjentów z powiatów gnieźnieńskiego, jarocińskiego i kaliskiego. Zakażenie potwierdzono również u dwóch kobiet z powiatów kaliskiego i krotoszyńskiego. Obecnie przebywają w izolacji domowej.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 2055 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 145 osób zmarło a 961 wyzdrowiało.

Wśród 305 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem jest 161 osób z województwa śląskiego, z wielkopolskiego 102, lubelskiego 13, dolnośląskiego 8, świętokrzyskiego 7, pomorskiego 4, lubuskiego 3, opolskiego 3, podlaskiego 3 i zachodniopomorskiego 1.


Mapa dostępna dzięki uprzejmości esri.pl

Użyte w artykule zdjęcia: Walmed

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium