Aglomeracja

Wielkopolska: 14 osób zakażonych koronawirusem

Respirator  Foto: Walmed

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w porannym komunikacie o 265 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w całej Polsce. W Wielkopolsce takich osób jest 12.

Kolejny już raz najwięcej przypadków jest w województwie śląskim, gdzie zakażenie potwierdzono u 209 osób. Badania potwierdziły także zakażenie w województwach dolnośląskim (19 osób), małopolskim (15), wielkopolskim (12), opolskim (5), lubelskim (1), podkarpackim (1), pomorskim (1), warmińsko-mazurskim (1), zachodniopomorskim (1).

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o śmierci 8 osób zakażonych koronawirusem w Gliwicach, Cieszynie, Tychach, Kędzierzynie-Koźlu oraz Starachowicach.

AKTUALIZACJA (17:45) – Są kolejne przypadki zakażeń w Wielkopolsce. Zmarło też dwoje pacjentów poznańskiego szpitala zakaźnego.

Wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem u 2 osób w regionie. To 53-letni mężczyzna z powiatu krotoszyńskiego, który przebywa w izolacji domowej oraz 58-letnia kobieta z powiatu pilskiego, która została przyjęta do poznańskiego szpitala.

Jednocześnie z przykrością informujemy, na podstawie komunikatu Ministerstwa Zdrowia, że w poznańskim jednoimiennym szpitalu zakaźnym na ulicy Szwajcarskiej z powodu Covid-19 zmarły 2 osoby – informuje Urząd Wojewódzki – to 89-letnia kobieta, mieszkanka Kalisza oraz 75-letni mężczyzna z powiatu gnieźnieńskiego.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 1735 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 135 osób zmarło, a 660 wyzdrowiało.


Mapa dostępna dzięki uprzejmości esri.pl

Użyte w artykule zdjęcia: Walmed

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium