Aglomeracja

Modne kombinezony szyje Uniwersytet Artystyczny

Kombinezony z UAP  Foto: Uniwersytet Artystyczny

W centrum dystrybucyjnym środków ochrony indywidulanej, które powstało kilkanaście dni temu na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu oprócz maseczek ruszyła także produkcja kombinezonów ochronnych dla pracowników służby zdrowia.Wykrojony materiał dostarczyli wolontariusze z akcji koronazglowy.pl. Kombinezony szyją pracownicy i studenci związani z Pracownią Ubioru Unikatowego Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Kombinezony szyjemy z agrowłókniny. Zostaliśmy przeszkoleni, jak szyć kombinezony, pokazano nam po kolei każdy etap, mamy nadzieję, że pójdzie nam to sprawnie. Na początku myśleliśmy, że będzie to trudniejsze z tego względu, że są to większe elementy. Teraz okazuje się, że kombinezony szyje się o wiele łatwiej niż maseczkę – mówi Kinga Ludek z Pracowni Ubioru Unikatowego UAP.

Docelowo kombinezonów ma powstać kilkaset sztuk. Są one szyte na terenie uczelni w centrum dystrybucyjnym środków ochrony indywidulanej. Wolontariusze przygotowują także pakiety z wykrojonymi materiałami, z których blisko 200 poznaniaków szyje środki ochrony indywidualnej dla wielkopolskich placówek medycznych.

Są to pakiety z wyciętym materiałem na maseczki czy czepki. One trafiają do krawcowych, które później szyją je w domach. Uszyte czepki, maseczki znów trafiają do nas do centrum. My je dzielimy, przygotowujemy pakiety i według zgłaszanych nam potrzeb rozsyłamy do placówek medycznych na terenie Poznania i Wielkopolski – mówi Ada Orłowska – jedna z koordynatorek akcji koronazglowy.pl

Centrum czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00. Pracują w nim przeszkoleni wolontariusze. Stanowiska pracy są od siebie oddzielone przynajmniej 2 metrowymi przerwami oraz wyposażone w dyspensery ze środkiem dezynfekcyjnym. W obszarze śluzy wyjścia, składane są pakiety, które następnie są odbierane przez kurierów. Wolontariusze pracują na 2 zmiany po 4 godziny, w grupach które się nie mieszają.

Użyte w artykule zdjęcia: Uniwersytet Artystyczny

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium