POZnań

Dzikhi Bit – inspirująca lektura na weekend

Brama Pozania zaprasza na wykłady i koncerty  Foto: Łukasz Gdak

Dziś ma premierę nowe wydanie rocznika Dzikhi Bit. Od dwóch lat ukazywał się zawsze na Majówkę – w urodziny wydawcy – Bramy Poznania. Udostępniany był bezpłatnie w wydaniu papierowym oraz online. Tym razem jest inaczej, ten magazyn o Poznaniu, jego przyrodzie i dziedzictwie kulturalnym dostępny jest w wydaniu internetowym

#DziedzictwoDlaKlimatu to idea, która przyświeca Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT w 2020 roku i taki jest też temat najnowszego Dzikhiego Bita.

W najnowszym numerze Dzikhiego Bita znajdziecie m.in.: rozmowę z Anną Sierpińską z portalu Nauka o Klimacie, wywiad z przedstawicielami Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, artykuł o znikających rzekach w Poznaniu, wspomnienia związane z czasem spędzonym na łonie przyrody zgormadzone w Archiwum Społecznym Śródki, tekst o aktualnych proekologicznych rozwiązaniach, które realizowane są w naszym mieście w ramach inicjatywy CONNECTING Nature, materiał o odpowiedzialnej turystyce miejskiej, oraz wiele innych inspirujących treści.

Wybrane artykuły zostały przetłumaczone na język angielski i język rosyjski, a już w drugiej połowie maja udostępnimy Państwu online wydania Dzikhiego Bita w całości przetłumaczone na powyższe języki.

Magazyn dostępny w linkach:

https://bramapoznania.pl/dzikhi-bit
https://issuu.com/bramapoznania/docs/dzikhi_bit_2020_pl_online

Użyte w artykule zdjęcia: Łukasz Gdak, Tomasz Dworek,

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium