POZnań

Nie żyje Gideon, tygrys uratowany z nielegalnej hodowli

Nie żyje Gideon, tygrys uratowany z nielegalnej hodowli  Foto: Zoo Poznań

Gideon, tygrys uratowany ponad dwa lata temu z nielegalnej hodowli prowadzonej pod przykrywką cyrku. Do poznańskiego zoologu trafił wraz z bratem Sokką. 

Jak piszą pracownicy poznańskiego zoo oba tygrysy zostały odebrane właścicielom, którzy trzymali zwierzęta w koszmarnych warunkach. Tygrys ni doczekał niestety końca procesu, który przeciwko jego właścicielowi toczy się przed Sadem Okręgowym w Poznaniu.

Odszedł z powodu typowego dla cyrkowych mieszańców o niewiadomym pochodzeniu, hodowanych i brutalnie tresowanych dla widowisk cyrkowych z ich udziałem bądź sprzedawanych na części ciała, z powodu zniszczonych nerek – piszą zrozpaczeni pracownicy poznańskiego zoo – bardzo współczujemy Zosi i Marcinowi, bo im zawdzięczał życie i ratunek, bardzo boimy się o brata, Sokkę, jak tylko pandemia pozwoli, sprawdzimy jego nerki.

Dodają, że Gideon był kochanym miziakiem, wraz z bratem w poznańskim zoo uzyskał spokój i dobrostan na dużym lesistym wybiegu. Bawił się, szalał, cieszył każdego dnia. Podkreślają, że świat bez tygrysa Gideona będzie gorszy, pusty.

Będziemy nadal apelować o ochronę tygrysów, całkowity zakaz ich hodowli i transportów, zakaz widowisk cyrkowych z ich udziałem – deklarują – dziś płaczemy…

Użyte w artykule zdjęcia: Zoo Poznań

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium