POZnań

ZaMaskowani policjanci

Policjanci w maseczkach ochronnych  Foto: KWP

Kilkaset maseczek ochronnych wielorazowego użytku, dzięki bezinteresownemu zaangażowaniu wielu osób, otrzymał Komisariat Policji Poznań Nowe Miasto.

200 sztuk takich maseczek uszyła sierż. szt. Barbara Przekota, policjantka Zespołu Profilaktyki Społecznej KP Nowe Miasto. Było to możliwe dzięki wsparciu firmy Gwarant Poznań. Pani Żaneta Kruszona z miejscowości Sady uszyła kolejnych 140 sztuk wielorazowych maseczek. Natomiast Pani Stefania Semba z Ostrowa Wlkp. wykonała 190 sztuk maseczek wielorazowych, które trafiły do Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Kolejne 300 sztuk maseczek, które trafiły na Nowe Miasto to efekt akcji szycia maseczek, zainicjowanej przez Panią Paulinę Janusz-Twardowską – informuje Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji – razem z sołtysem wsi Daszewice,  Adamem Monikowskim udało się zorganizować kilkunastoosobową grupę pań, zamieszkałych głównie w Daszewicach i Kamionkach, które w swoim wolnym czasie kroją i szyją maseczki ochronne.

Można ich znaleźć na FB pod nazwą Szyjemy maseczki Daszewice i Kamionki. Sponsorem głównym materiału, z którego powstają maseczki jest Agromarket Jaryszki oraz Rada Rodziców SP w Daszewicach. Część tych środków ochronnych została na Nowym Mieście. Pozostałe maseczki trafiły do różnych wydziałów Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Użyte w artykule zdjęcia: KWP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz