Wielkopolska: 45 nowych zakażeń, zmarła kolejna pacjentka (aktualizacja 18:35)

Autor: irag. Poznań, 8 Kwietnia 2020

Mamy w całej Polsce 152 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych – poinformowało Ministerstwo Zdrowia w komunikacie opublikowanym w środę o godzinie 10:00.

W Wielkopolsce jest to 29 osób w wieku od 19 do 86 lat. Z powiatu kaliskiego jest 18 osób, krotoszyńskiego 6, poznańskiego 2, oraz po jednej osobie z powiatów ostrowskiego, pleszewskiego oraz ostrzeszowskiego. 13 spośród tych osób jest w tej chwili pod opieką lekarzy w szpitalach w Poznaniu, Kaliszu, Koninie i Krotoszynie.

W pozostałych województwach: 28 osób z woj. śląskiego, 27 osób z zachodniopomorskiego, 13 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 12 osób z woj. dolnośląskiego, 9 osób z woj. małopolskiego, 7 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. pomorskiego, 6 osób z woj. opolskiego, 5 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego. Zmarło siedem kolejnych osób zakażonych koronawirusem.

AKTUALIZACJA (18:35) – Niestety zmarła kolejna osoba zakażona, starsza pacjentka poznańskiego szpitala zakaźnego. W Wielkopolsce mamy 16 nowych przypadków zakażeń koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. 

Z przykrością informujemy, na podstawie komunikatu Ministerstwa Zdrowia, że w poznańskim szpitalu zakaźnym na ulicy Szwajcarskiej z powodu Covid-19 zmarła 82-letnia kobieta z powiatu gostyńskiego – informuje Tomasz Stube z Urzędu Wojewódzkiego.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 396 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 23 osoby zmarły. Na terenie całego województwa w dniu 8 kwietnia z powodu podejrzenia koronawirusem objętych nadzorem epidemiologicznym jest aktualnie 5.002 osób, hospitalizowanych jest ogółem 187 osób, a poddanych izolacji lub kwarantannie jest 13.873 osób.


Mapa dostępna dzięki uprzejmości esri.pl

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / UMP
Koronawirus

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.