Aglomeracja

Sytuacja w powiecie krotoszyńskim i Pleszewie

Szpital gminny  Foto: UMiG Krotoszyn

Wojewoda wielkopolski przeprowadził dzisiaj widekonferencję ze starostą krotoszyńskim oraz burmistrzami i wójtami z terenu tego powiatu. Uczestniczyli w niej także przedstawiciele inspekcji sanitarnej i SP ZOZ w Krotoszynie.

Nie możemy dopuścić do paraliżu szpitala, przede wszystkim w aspekcie kadrowym – podkreślił wojewoda – dlatego ze szczególną troską trzeba pochylić się nad sytuacją organizacyjną w placówce.

Samorząd przygotowuje w tej chwili miejsce zbiorowej kwarantanny w powiecie krotoszyńskim, a burmistrz Krotoszyna przeprowadza odkażanie miasta. Dużym problemem jest niestety przenoszenie wirusa do sąsiednich powiatów, m.in. pleszewskiego, w którym wzrosła liczba osób zarażonych poprzez zarażenie się pacjentów przeniesionych ze szpitala w Krotoszynie do Pleszewa.

Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, bo pacjenci powinni trafić do szpitala jednoimiennego w Poznaniu – dodaje wojewoda Łukasz Mikołajczyk natomiast szpital w Pleszewie jest zobligowany do podjęcia pilnych działań zabezpieczających, kluczowe jest również zabezpieczenie personelu medycznego i dezynfekcja placówki.

Wcześniej zdecydowano o zamknięciu m. in. Komendy Powiatową Policji w Krotoszynie, gdzie koronawirusem zakażonych zostało 7 policjantów. Wszyscy policjanci tej jednostki, a jest ich 88, zostali poddani kwarantannie. Podobnie w Zdunach w powiecie krotoszyńskim, gdzie u jednego z policjantów testy potwierdziły obecność COVID-19. Jego 6 kolegów zostało objętych kwarantanną. Posterunek został również zamknięty. Budynek został zdezynfekowany przez strażaków. Będzie zaplombowany do odwołania. Służba jest zapewniona przez policjantów z Koźmina, Kobylina, Ostrowa Wlkp. i Poznania.

 

Użyte w artykule zdjęcia: UMiG Krotoszyn

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz