Aglomeracja

Wielkopolska: zmarły kolejne osoby zakażone koronawirusem

Szpital  Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek rano o 203 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. W samej Wielkopolsce mamy 17 takich przypadków potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Niestety jest też informacja o śmierci dwójki pacjentów w poznańskim szpitalu.

Z przykrością informujemy, na podstawie komunikatu Ministerstwa Zdrowia, że w poznańskim szpitalu zakaźnym na ulicy Szwajcarskiej z powodu Covid-19, zmarła 87-letnia kobieta z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego – informuje Tomasz Stube z Urzędu Wojewódzkiego.

10:00

Wśród osób, u których dzisiaj potwierdzono testami zakażenie koronawirusem są trzy osoby, które w tej chwili w stanie średnio dobrym lub dobrym są pod opieką lekarzy w szpitalu wojewódzkim w Kaliszu.  Jest to 71-letni mężczyzna z powiatu ostrowskiego, 92-letnia kobieta z powiatu kaliskiego oraz 83-letnia kobieta z powiatu kaliskiego.

Pozostałe osoby w stanie dobrym przebywają w swoich domach. Wszystkie one miały kontakt z osobami zakażonymi koronawirusem. Są to 44-letni mężczyzna z powiatu krotoszyńskiego, 29-letni mężczyzna z powiatu kaliskiego, 39-letni mężczyzna z powiatu wolsztyńskiego, 58-letnia kobieta z powiatu krotoszyńskiego, 64-letnia kobieta z powiatu krotoszyńskiego, 30-letnia kobieta z powiatu krotoszyńskiego i 32-letnia kobieta z powiatu krotoszyńskiego.

W czwartek (2.04) wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 2 pacjentów z Wielkopolski. Są to 65-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu i 75-letni mężczyzna ze szpitala w Pleszewie.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 207 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 9 osób zmarło.

AKTUALIZACJA (17:40)Niestety w poznańskim szpitalu zakaźnym na ulicy Szwajcarskiej z powodu Covid-19, zmarł 71-letni mężczyzna z powiatu konińskiego. Mamy 7 nowych przypadków zakażeń koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. 

Są to 26-letni mężczyzna z powiatu krotoszyńskiego, 46-letni mężczyzna z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, 50-letni mężczyzna z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, 63-letnia kobieta z powiatu krotoszyńskiego, 44-letnia kobieta z powiatu krotoszyńskiego, 55-letnia kobieta z powiatu krotoszyńskiego oraz 57-letnia kobieta z powiatu krotoszyńskiego. Wszystkie te osoby w stanie zdrowia dobrym przebywają w domach.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 214 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 10 osób zmarło. Objętych nadzorem epidemiologicznym na ten moment jest 6.458 osób, hospitalizowanych jest ogółem 109 osób, a poddanych izolacji lub kwarantannie jest 11.553 osób.


Mapa dostępna dzięki uprzejmości esri.pl

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / tab

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium