Wielkopolska: kolejne przypadki zakażenia koronawirusem, pierwsze ozdrowienia! (aktualizacja 20:25)

Autor: bigbiciq. Poznań, 31 Marca 2020

Do poznańskiego szpitala transportowanych jest kilka osób z regionu, u których w nocy potwierdzono obecność koronawirusa. Zaczyna rosnąć liczba nowych zakażeń na dobę. We wtorkowy poranek mamy już 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, które zostały potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. 

8:50

Wśród tych osób jest między innymi kobieta w starszym wieku z powiatu krotoszyńskiego, która w stanie ciężkim przebywa pod opieką lekarzy w szpitalu w Krotoszynie.

Kolejne trzy osoby są także pod opieką lekarzy w szpitalu, ale ich stan określany jest jako średnio ciężki. Są to dwie starsze kobiety i starszy mężczyzna. Wszyscy troje pochodzą z powiatu krotoszyńskiego i rano transportowani byli do poznańskiego szpitala zakaźnego.

Stan następnych ośmiu osób lekarze określają jako dobry, ale są one w tej chwili w szpitalach w Kaliszu bądź Poznaniu. Wśród nich jest młoda kobieta z powiatu kaliskiego, kobieta w starszym wieku z powiatu kaliskiego, kobieta w starszym wieku z powiatu kaliskiego, starszy mężczyzna z powiatu kępińskiego, kobieta w starszym wieku z powiatu krotoszyńskiego, starsza kobieta z powiatu krotoszyńskiego, starszy mężczyzna z powiatu krotoszyńskiego, a także starszy mężczyzna z powiatu krotoszyńskiego.

Tylko jedna osoba, spośród tych, u których potwierdzono dzisiaj zakażenie koronawirusem, w stanie dobrym przebywa w domu . To starszy mężczyzna z powiatu leszczyńskiego.

Wszystkie te osoby miały kontakt z zakażonymi koronawirusem.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 147 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym trzy osoby zmarły.

AKTUALIZACJA (15:55) – Dwaj pacjenci szpitala jednoimiennego w Poznaniu zostali ozdrowieńcami. To dwoje mieszkańców powiatu poznańskiego, kobieta i mężczyzna, których przyjęto do szpitala 11 i 12 marca br.

Wykonane powtórne testy na obecność koronawirusa wykazały wynik ujemny – informuje Tomasz Stube z Urzędu Wojewódzkiego – pierwsi wielkopolscy ozdrowieńcy to osoby zdrowe, w dobrym stanie, które muszą jednak zachować ostrożność i higieniczny tryb życia.

Według WHO za wyleczonych z COVID-19 uznaje się pacjentów, którzy nie mają już objawów choroby i dwoma testami potwierdzono, że nie mają koronawirusa.

AKTUALIZACJA (20:25) – Mamy 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.  Są to

  • kobieta w starszym wieku z powiatu kaliskiego. W stanie średnio dobrym przebywa pod opieką lekarzy w poznańskim szpitalu zakaźnym,
  • mężczyzna w średnim wieku z powiatu pleszewskiego. W stanie dobrym przebywa pod opieką lekarzy w poznańskim szpitalu zakaźnym
  • starszy mężczyzna z powiatu poznańskiego. W stanie dobrym przebywa w domu. Wrócił z zagranicy.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 150 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym trzy osoby zmarły.


Mapa dostępna dzięki uprzejmości esri.pl

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN/tab
Koronawirus

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.