Aglomeracja

W Poznaniu zmarł mężczyzna zakażony koronawirusem – aktualizacja (15:00)

Szpital Miejski im. Józefa Strusia  Foto: materiały prasowe / UMP

W poznańskim szpitalu zmarł starszy mężczyzna zakażony koronawirusem. Do tej pory w Wielkopolsce do tej pory odnotowano 113 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym trzy osoby niestety zmarły.

Z przykrością informujemy, że wczoraj (29 marca) w szpitalu w Poznaniu zmarł 71-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, który 19 marca trafił do szpitala jednoimiennego przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu – infomuje Tomasz Stube z Urzędu Wojewódzkiego – u pacjenta potwierdzono zakażenie koronawirusem, a przyczyną zgonu pacjenta był COVID-19 oraz inne choroby.

Są także 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Wśród zakażonych jest młoda kobieta z powiatu ostrowskiego, młody mężczyzna również z powiatu ostrowskiego, a także mężczyzna w średnim wieku z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

AKTUALIZACJA (15:00) – kolejne przypadki zakażenia.

Mamy kolejne 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych – informuje Tomasz Stube z Urzędu Wojewódzkiego.

Są to kobieta w średnim wieku z powiatu konińskiego, mężczyzna w starszym wieku z powiatu poznańskiego, mężczyzna w średnim wieku z powiatu kaliskiego, a także młody mężczyzna z powiatu ostrowskiego. Wszystkie te osoby w stanie dobrym przebywają w swoich domach. Wszystkie miały kontakt z osobą zakażoną.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 117 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym trzy osoby zmarły.


Mapa dostępna dzięki uprzejmości esri.pl

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz