Będą kolejne ograniczenia w poruszaniu się?

Autor: irag. Poznań, 30 Marca 2020

Sporo osób w ostatnią sobotę, korzystając z pięknej pogody, wyszło na spacery do parków, po mieście, czy do lasu. W czasach pandemii zabronione jest jednak gromadzenie się. Nie wszyscy niestety przestrzegli wprowadzonych niedawno przez rząd zasad, które mają przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Wszystko wskazuje na to, że zostaną wprowadzone kolejne ograniczenia.

Podkreślamy od początku, że rząd stara się elastycznie reagować na istniejąca sytuację i tak naprawdę każdego dnia i każdego tygodnia, podsumowując dotychczasowe działania, wyciągamy kolejne wnioski i podejmujemy decyzje – powiedział Michał Dworczyk, szef KPRM – po ostatnim weekendzie widać, że należy wzmóc działania na rzecz przestrzegania już wprowadzonych przepisów, ale również trzeba rozważyć wprowadzenie dodatkowych regulacji w walce z koronawirusem.

Nowe regulacje związane z walką z koronawirusem ogłosić ma Premier Mateusz Morawiecki we wtorek (31.03).  W tej chwili trwają jeszcze konsultacje z lekarzami, z ekspertami, przede wszystkim z Ministerstwem Zdrowia.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / tab
Koronawirus

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.