Jeżyce POZnań

ZKZL zlikwidował 100 pieców na węgiel

Wawrzyniaka  Foto: Tomasz Dworek

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych zakończył remont 3 kamienic. W ramach działań zlikwidowano miedzy innymi 106 pieców kaflowych. To kolejna akcja miejskiej spółki w ramach walki ze smogiem.

Remonty trzech kamienic znajdujących się na ulicach Kraszewskiego, Staszica i Wawrzyniaka rozpoczęły się w drugiej połowie 2019 roku. W ramach prac wymieniono piony kanalizacyjne oraz zamontowano nowe liczniki. Dodatkowo wymieniono rury centralnego ogrzewania oraz ciepłej i zimnej wody. Łącznie w trzech lokalizacjach wymieniono ponad 11 kilometrów rur.

Najważniejszą informacją i zmianą dla mieszkańców była likwidacja pieców kaflowych. Podczas prac zlikwidowano aż 106 sztuk. W ich miejsce zostało zamontowane centralne ogrzewanie a kamienice zostały podłączone do cieplika miejskiego. To kolejny etap walki ze smogiem w Poznaniu. Po likwidacji pieców przy ul. Śniadeckich to następne działania podjęte przez spółki. Te liczby na pewno wzrosną w kolejnych miesiącach tego roku.

Całkowity koszt remontów trzech kamienic wyniósł blisko 3 miliony złotych. W tym roku spółka przeznaczy na remonty kwotę 47,5 miliona złotych.

 

Użyte w artykule zdjęcia: Tomasz Dworek,

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium