Aglomeracja

Wielkie otwarcie sezonu foodtruckowego!

Wielka Szama na Stadionie (Poszarpani) - Poznań - 07.04.2019 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Wielka Szama na Stadionie (Poszarpani) - Poznań - 07.04.2019 r.

Wiosną chce się żyć, chce się wyjść na świeże powietrze, pobawić i zjeść coś dobrego pod chmurką. Idealna okazja do zrealizowania wszystkich tych pragnień nadejdzie już w drugi wiosenny weekend w Poznaniu: to czas Wielkiej Szamy!

Wielka Szama z impetem otwiera sezon food trucków w Poznaniu! Ta impreza co roku gromadzi najlepsze mobilne restauracje z całej Polski i nie inaczej będzie podczas tegorocznej edycji. Przy Stadionie Poznań przez cały weekend 28-29 marca urzędować będzie aż 70 food trucków serwujących swoje popisowe dania. To największa tego typu impreza w Wielkopolsce

W jednym miejscu i jednym czasie będzie można posmakować najbardziej egzotycznych kuchni z najodleglejszych zakątków świata: Dalekiego Wschodu, Indii czy Meksyku, a także równie kuszących kąsków kuchni europejskiej. Wielbiciele streetfoodowej klasyki także znajdą to, co lubią najbardziej: solidnego burgera, grubo krojone frytki i inne sprawdzone dania.

Wielka Szama to z każdą nową edycją coraz więcej imprez towarzyszących samemu „szamaniu”. W tym roku dużo zabawy szykuje się zarówno dla młodszych, jak i starszych. Dzieciaki będą mogły wyszaleć się podczas Hopla Fest – Wielkiego Festiwalu Dmuchańców. To pierwsze takie wydarzenie w Poznaniu! Będzie też Festiwal Wielkich Baniek Mydlanych. Bez mydlenia oczu: zapowiada się przednia zabawa!

Każdy chętny będzie mógł wziąć udział w biciu rekordu w jedzeniu burgera na czas. To konkurs, który odbywać się będzie w wielu różnych miastach, aby na końcu wyłonić najszybszego burgerożercę 2020 roku!

„Przez żołądek do serca” mówi popularne przysłowie, dlatego też na Wielkiej Szamie wspieramy zbiórkę charytatywną na rzecz potrzebującego malucha. Food trucki kochają dzieciaki… oraz zwierzaki! Będziemy również zbierać karmę i akcesoria dla bezdomnych zwierząt.

Podczas Wielkiej Szamy wielką uwagę przywiązujemy do ekologii. Nie zdziwcie się, gdy niektóre food trucki obecne na zlocie nie zaserwują Wam jedzenia w plastiku, tylko w ekologicznych opakowaniach. Zachęcamy także do przynoszenia własnych pojemników i kubków.

Od tegorocznej edycji imprezy starannie segregujemy śmieci i robimy co w naszej macy, aby nie marnować żywności. Niedługo przedstawimy więcej szczegółów, jak planujemy wesprzeć Matkę Ziemię.

Wielka Szama to również świetna okazja do „przewietrzenia” szafy. Masz jakieś nienoszone ciuchy w dobrym stanie? Przynieś je i sprzedaj lub wymień podczas imprezy.

Jak widać podczas tegorocznej Wielkiej Szamy będzie się działo i to sporo! Zapraszamy 28-29 marca na teren przy Stadionie Poznań. Widzimy się w sobotę od godziny 12 do 21, a w niedzielę od 12 do 20. Wstęp bezpłatny.

Co: Wielka Szama na Stadionie POZNAŃ
Kiedy: 28-29 marca 2020
O której: sobota 12-21, niedziela 12-20
Gdzie: Stadion Poznań

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter, materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium