Poznaniacy w międzynarodowych produkcjach filmowych

Autor: Dworas. Poznań, 9 Stycznia 2020

Gabriel Rodak, poznański artysta malarz dostał propozycję zilustrowania książki. Szybko się okazało, że fabuła książki zostanie przeniesiona na telewizyjny ekran, a ilustrator dostał szansę wyreżyserowania międzynarodowej produkcji filmowej. W obsadzie  jest także Paweł Sakowski znany z roli w Grze o Tron.

Gabriel Rodak, został reżyserem międzynarodowej produkcji filmowej. „No Second Chances” to serial, który będzie miał premierę na jednej z platform VOD. To będzie jego debiut i jak zapowiada twórca, serial będzie wyjątkowy pod względem kolorystyki i interakcji z widzem.

Wszystko zaczęło się od wydania książki „FINAL DIAGNOSIS: No Second Chances” autorstwa Jasona T. Madicusa. Poznaniak został poproszony o zrobienie ilustracji i jak twierdzi, zanim przystąpił do pracy, zaczął mocno skupiać się na interpretacji utworu.

Byłem tym samym pierwszym odbiorcą, który chwycił książkę i zaczął doszukiwać się w niej symboli, zgłębiając charaktery postaci – wspomina. – Tak głęboko w to wszedłem, że stałem się poniekąd konsultantem jeśli chodzi o fabułę. Kiedy zamknęliśmy ten projekt książki i pojawił się na horyzoncie film, dostałem kolejną propozycję, tym razem chodziło o wsparcie przedsięwzięcia od strony castingu – tłumaczy.

Poznański malarz otrzymał propozycję wyreżyserowania serialu na podstawie książki. Zdjęcia do pilotażowego odcinka realizowane były w Wielkopolsce. Obecnie kończą się prace związane z posprodukcją. W obsadzie międzynarodowej produkcji znajdują się m.in. Ilona Janyst, Paweł Sakowski, Daniel Mavrov, Otto Sinclair, Alexander Nabiulin, Tereza Simova, Karina Michewicz, Alexander Machin Płotkowiak, Igor Rybakowski, czy też Marcelina Bożek. Muzykę do serialu skomponowała Hiszpanka, Jhana Beat. Producentem jest QUPI Inc. z Kalifornii.

„No Second Chances” to thriller medyczno-szpiegowski. Bohaterem jest Dr Tseng, nałogowy alkoholik, ale zarazem niezwykle utalentowany amerykański lekarz, który zostaje porwany i zabrany do Europy. Budzi się na wózku inwalidzkim w piwnicy i nie potrafi zrozumieć, co się dzieje. Czy to tylko pijackie koszmary? Kiedy medyczny geniusz spostrzega obok siebie trzech innych, nieznanych mu wcześniej lekarzy, zaczyna dochodzić do siebie. Trzeźwiejący umysł podpowiada, że każda z uwiezionych osób próbuje przed czymś uciec. Tak rozpoczyna się niezwykła gra, której stawką jest życie każdego z lekarzy. Teraz medyczne umiejętności głównego bohatera zostaną przetestowane w sposób, w jaki nigdy wcześniej się nie zdarzyło.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe Site Press
Koronawirus

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.