POZnań

Nowe sklepy Lidl. Jutro otwarcie!

Otwarcie 600 sklepu Lidl  Foto: Lidl

W tym tygodniu Lidl otworzy dwia nowe sklepy – w Koziegłowach przy ul. Gdyńskiej 66 oraz przy ul. Kościelnej 40. 12 grudnia od godziny 7:00 na poznaniaków czekać będą promocje oraz degustacje.

W okresie od czwartku, 12 grudnia, do niedzieli, 22 grudnia, wiele artykułów dostępnych nowych sklepach zostanie objętych zostanie specjalnymi promocjami.

W nowych placówkach wykorzystano ekologiczne rozwiązania m.in.: odzysk ciepła z urządzeń chłodniczych i energooszczędne oświetlenie LED.

W komunikacie prasowym sieć handlowa informuje także o działaniach na rzecz redukcji plastiku. Do 2025 roku 100% wszystkich plastikowych opakowań marek Lidla będzie możliwe do recyklingu oraz o 20% zostanie zredukowane zużycie plastiku w opakowaniach jednostkowych oraz zbiorczych produktów. Natomiast od początku grudnia wprowadzono pierwsze warzywa BIO znakowane naturalnym światłem, w ten sposób eliminując kolejne plastikowe opakowania.

Sprzedaż artykułów spożywczych od polskich producentów stanowi ponad 70% obrotu firmy. Dzięki tej współpracy, w roku obrotowym 2018 wartość polskich produktów wyeksportowanych za pośrednictwem sieci Lidl do ponad 20 europejskich krajów, przez więcej niż 230 polskich firm wyniosła 2,5 mld złotych.

Użyte w artykule zdjęcia: Lidl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz