POZnań

Tydzień w poznańskiej straży miejskiej

Straż Miejska  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W minionym tygodniu służba dyżurna przyjęła blisko 2000 zgłoszeń od mieszkańców naszego miasta – tradycyjnie najwięcej dotyczyło nieprawidłowego parkowania.

Służba dyżurna przyjęła 1994 zgłoszenia od mieszkańców naszego miasta – tradycyjnie najwięcej dotyczyło nieprawidłowego parkowania (1423), ochrony środowiska (175), osób wymagających pomocy (108), zwierząt wymagających pomocy (84) i zakłócania ciszy i porządku publicznego (78).

W wyniku przeprowadzonych interwencji wobec kierowców ignorujących przepisy ruchu drogowego strażnicy zastosowali 521 razy blokady kół, w 575 przypadkach wystawili wezwania do siedziby straży, a w 76 przypadkach zlecili odholowanie samochodów na parking strzeżony. Najczęściej strażnicy interweniowali w rejonie Starego Miasta.

W okresie od 18 – 24 października operatorzy monitoringu przekazali do realizacji ogółem – 193 zaobserwowane zdarzenia, z czego 180 przekazali straży miejskiej.

W wyniku podjętych działań, na podstawie zgłoszeń od operatorów monitoringu, zatrzymano 5 osób: 4 sprawców dewastacji mienia i 1 osobę posiadającą zakazane substancje odurzające.

Z innych działań:

rozpoczęły się badania jakości powietrza przy użyciu specjalistycznego drona. Akcja odbywa się w ramach PBO. Realizacją projektu “Skończmy ze smogiem w Poznaniu” zajmuje się wyłoniona w przetargu firma LTA Design z Gliwic oraz Straż Miejska. Obszary pomiarów typuje się pod kątem największej liczby zgłaszanych interwencji. Zarejestrowane przez drona przypadki emisji dymu są natychmiast sprawdzane przez strażników Eko Patrolu.
na początku października strażnicy referatu Północ ujęli złodzieja, który ukradł 65 tys. zł. W minionym tygodniu funkcjonariuszom podziękował Zastępca Prezydenta Miasta Pan Mariusz Wiśniewski.
w uroczystości z okazji 63. rocznicy wybuchu Powstania Węgierskiego 1956r. straż miejska oddelegowała miejski poczet sztandarowy. Natomiast strażnicy referatu Jeżyce zadbali o porządek i bezpieczeństwo zgromadzonych.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium