Aglomeracja

Złodziej kołpaków zatrzymany

Policja  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Policjanci z Komisariatu Policji Nowe Miasto w Poznaniu zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który przez ostatnich kilka miesiące okradał z kołpaków pojazdy zaparkowane na osiedlu Czecha. Śledczy udowodnili mu kradzież 17 kompletów kołpaków i odzyskali cześć skradzionych akcesoriów. Za popełnione czyny mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Od marca na osiedlu Czecha w Poznaniu regularnie dochodziło do kradzieży kołpaków. Policjanci z Komisariatu Policji Nowe Miasto otrzymali łącznie 17 zgłoszeń od właścicieli okradzionych pojazdów. Sprawą od razu zainteresowali się nowomiejscy kryminalni, którzy wytypowali sprawcę kradzieży. Mężczyzna był obserwowany. Kiedy pojawił się po raz kolejny na jednym z ratajskich osiedli i zaczął zdejmować kołpaki od pojazdu – od razu został zatrzymany przez policjantów.

Śledczy przeszukali jego mieszkanie, gdzie znaleźli część skradzionych akcesoriów. Sprawcą kradzieży okazał się 45-letni mieszkaniec dzielnicy Nowe Miasto, w przeszłości nienotowany przez Policję. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży 17 kompletów kołpaków. Do wszystkich się przyznał. Za popełnione czyny grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium