Malta Waterpolo Cup: Hornets Koszyce – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Waterpolo Cup 2019 - Hornets Koszyce - Kszo Ostrowiec Świętokr  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W miniony weekend w Termach Maltańskich rozegrana została VI edycja Malta Water Polo Cup. Najlepsza okazała się drużyna Alfy z Gorzowa Wielkopolskiego.

Już po raz szósty rozegrany został międzynarodowy turniej towarzyski, który ma na celu propagowanie piłki wodnej w Poznaniu.

W turnieju wzięły udział 4 drużyny – KS Waterpolo Poznań, Hornets Koszyce, Alfa Gorzów Wielkopolski oraz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Pojedynki wszystkich drużyn były niezwykle zacięte, ale końcowe zwycięstwo przypadło Alfie Gorzów, której zawodnicy zdobyli 7 punktów i w końcowej klasyfikacji wyprzedzili zawodników ze Słowacji. Ci dzięki zwycięstwom nad poznaniakami oraz KSZO zapisali na swoim koncie o jedno “oczko” mniej. Na trzecim miejscu z jednym zwycięstwem uplasowała się drużyna z Ostrowca, a czwartą pozycję zajęli niezwykle gościnni tym razem zawodnicy z Poznania.

Hornets Koszyce – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 21:9 (6:1, 6:1, 5:5, 4:2)

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter