Sport

Legia, Śląsk, Lech czy Zagłębie? MicoCup 2019 już w ten weekend

AP Brzeg MicoCup 2019  Foto: MicoCup

W najbliższy weekend odbędzie się prestiżowy turniej piłkarski U-13 – MicoCup 2019. 10 najlepszych akademii piłkarskich z całego kraju zmierzy się ze sobą na boiskach w Brzegu Dolnym. Tytułu sprzed roku broni Zagłębie Lubin. Kto może zagrozić dolnośląskiej ekipie?

Trzecia edycja MicoCup, którego ambasadorem jest bramkarz Jakub Słowik, zbliża się wielkimi krokami. W najbliższy weekend, w dniach 21-22 września, w Brzegu Dolnym odbędzie się turniej główny. Zagrają w nim Akademie: Legii Warszawa, Lecha Poznań, Śląska Wrocław, Pogoni Szczecin, Jagiellonii Białystok, Zagłębia Lubin i AP Brzeg Dolny. Z kwalifikacji, które odbyły się 25 sierpnia, awans uzyskały AP Reissa Poznań, FC Wrocław Academy i Łużyce Lubań.

W tym roku ciężko wskazać faworyta. Według zapowiedzi ekspertów, nowe zespoły mogą sporo namieszać i pokrzyżować plany faworytom. – Młodzież cieszy się grą i daje z siebie wszystko. To wspaniałe, że już w tak młodym wieku, dzieci rywalizują ze sobą zgodnie z zasadami fair play – mówi Robert Woźniak, prezes firmy Micoled, współorganizatora MicoCup. – Brzeg Dolny będzie po raz kolejny gościł najlepsze Akademie piłkarskie z naszego kraju. Każda z drużyn prezentuje wysoki poziom i wskazanie faworyta jest niemożliwe. Niech wygra najlepszy! – dodaje.

Po raz kolejny ambasadorem turnieju jest polski bramkarz Jakub Słowik, były gracz Śląska Wrocław, obecnie zawodnik japońskiego Vegalta Sendai. – Dotychczasowe edycje pokazały, że po boiskach biegają przyszłe gwiazdy nie tylko polskich, ale i europejskich boisk – wspomina zawodnik, który był podporą wrocławskiej drużyny. – MicoCup zawsze cechował się wysokim poziomem sportowym. Jestem przekonany, że kilku młodych zawodników zostanie w przyszłości piłkarzami wysokiej klasy – prognozuje Jakub Słowik.

Najlepsze akademie piłkarskie w kraju zagrają w MicoCup 2019 w dniach 21-22 września na Stadionie Miejskim w Brzegu Dolny. Drużyny zagrają systemem „każdy z każdym”, a mecze będą trwały 25 minut. Łącznie zostanie rozegranych 45 spotkań.

Użyte w artykule zdjęcia: MicoCup

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium