K U L T U R A

Off Opera. Co ludzie powiedzą?

Off Opera  Foto: Dawid Majewski / materiały prasowe

Sceny domowe i operowe, blisko 80 wydarzeń kulturalnych, artystycznych i edukacyjnych, inspirujące warsztaty, wykłady i koncerty! Już wkrótce startuje Off Opera 2019 to już piąta edycja innowacyjnego projektu popularyzującego muzykę klasyczną oraz teatr operowy w otwartej przestrzeni miejskiej. Projekt wskrzesza ideę publicznego teatru operowego, dostępnego dla każdego odbiorcy, a także realizowanego przez wykonawców amatorów.

Organizatorzy projektu – Stowarzyszenie Młodych Animatorów Kultury − od kilku lat aktywnie włączają się w działania na rzecz kultury, sztuki, edukacji i harmonijnej komunikacji społecznej, uwzględniając potrzeby i pomysły młodych ludzi oraz lokalnych wspólnot.

Działania tegorocznej edycji projektu skupione są wokół hasła: Moniuszko: sceny domowe i operowe. W 2019 roku obchodzimy 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki, ojca opery narodowej. Mimo iż jego twórczość wydaje się nam dzisiaj nieco archaiczna, w XIX wieku odegrała ważną rolę w budowaniu tożsamości narodowej oraz “pokrzepianiu serc”.

Tegoroczna edycja Off Opery składa się z trzech projektów: „Straszne obrazy”, „Co ludzie powiedzą?” oraz „W strasznym dworku”. Pierwszy z nich rozpoczął się już 11 sierpnia cyklem warsztatów streetartowych dedykowanych wychowankom Domu Dziecka w Pleszewie.

Co ludzie powiedzą? to cykl działań warsztatowych inspirowanych fabułą jednej z oper autorstwa Stanisława Moniuszki – Strasznym dworem. Podczas dwóch wrześniowych tygodni w Pobiedziskim Ośrodku Kultury realizowane będą powiązane ze sobą cykle działań edukacyjno-artystycznych dla młodzieży: warsztaty reportersko-literackie z Ewą Chylak-Wińską oraz warsztaty sztuki opowiadania prowadzone przez Evę Rufo. Efektem pracy będzie wieczór opowieści połączony z improwizacjami muzycznymi!

Więcej informacji: https://www.facebook.com/offopera/

Użyte w artykule zdjęcia: Dawid Majewski / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz