K U L T U R A

Takiej nocy jeszcze nie było

Noc Księgarń  Foto: materiały prasowe

Takiej nocy jeszcze nie było. Z okazji jubileuszu 20-lecia działalności dystrybutor książek OSDW Azymut zorganizuje Noc Księgarń. 20 września w kilkudziesięciu księgarniach w całej Polsce odbędzie się pierwsza edycja wydarzenia, które – podobnie jak Noc Muzeów – ma na stałe wpisać się w kalendarz ogólnopolskich inicjatyw kulturalnych.

Obok spotkań autorskich, wydarzeń literackich, konkursów czy koncertów w programie mają znaleźć się także specjalne atrakcje dla najmłodszych czytelników oraz możliwość spędzenia całej nocy (od zmierzchu do brzasku) w księgarni. Wydarzenie, podobnie jak Noc Muzeów i Noc Bibliotek, ma na stałe wpisać się w kalendarz ogólnopolskich inicjatyw kulturalnych. Ogólnopolskie wydarzenie kulturalnego odbędzie się w co najmniej kilkudziesięciu księgarniach stacjonarnych na terenie całego kraju, także w Poznaniu. Pierwsza edycja Nocy została zaplanowana na 20 września tego roku.

Nowe działania Azymutu mają nie tylko upowszechniać czytelnictwo, ale także promować niezależne księgarnie stacjonarne, które z roku na rok zmagają się z coraz większymi problemami na rynku książki. Według danych Ogólnopolskiej Bazy Księgarń już tylko 57% księgarń w Polsce stanowią punkty niepowiązane z żadną z sieci. Organizatorzy akcji chcą po raz kolejny przypomnieć o wielu niezwykłych miejscach, które oferują czytelnikom nie tylko literaturę, ale także wiele inicjatyw kulturalnych.

Od początku swojej działalności Azymut kładł duży nacisk na wsparcie księgarń niezależnych. Jako dystrybutor aktywnie angażujemy się w pomoc księgarzom – i to nie tylko tym, z którymi współpracujemy na co dzień. Chcemy odpowiadać na potrzeby rynku książki, który zmaga się dziś z wieloma problemami. Jubileusz 20-lecia to dobra okazja do podjęcia nowych inicjatyw, z których skorzystają nie tylko księgarze, ale pośrednio także wszyscy czytelnicy – mówi Dorota Bachman, Dyrektor ds. Handlu i Rozwoju Biznesu, członek zarządu OSDW Azymut.

Organizacja Ogólnopolskiej Nocy Księgarń została dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

W Poznaniu akcja zawita do następujących miejsc:

Księgarnia Z bajki
Os. Przyjaźni 125c, 61-689 Poznań
20 września 2019, godz. 18:30 – 18:30 Bajka za bajkę

Podsumowanie konkursu Bajka za bajkę z udziałem Agnieszki Tyszki
Spotkanie autorskie z Agnieszką Tyszką – wydarzenie dla dzieci i dorosłych

Wstęp wolny

Księgarnia Arsenał
Stary Rynek 58, 61-772 Poznań
20 września 2019, godz. 19:00 – 19:00 Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Pakułą, autorem książki “Chawerim. Poznańscy Żydzi”

Wstęp wolny

Księgarnia Galeria CUD
Św. Marcin 26, 61-805 Poznań
20 września 2019, godz. 18:30 – 21:00 Wieczorna Akademia Zdrowia – CUD Aromaterapii, Litoterapii i Ziołoterapii – Porady Zdrowotne

Zapraszamy do Galerii Cud na spotkanie poświęcone profilaktyce zdrowia. Przedstawimy książki poświęcone dbałości o zdrowie, omówimy wpływ diety na samopoczucie i nawyków koniecznych do zachowania zdrowia, jak również wspierania leczenia różnych schorzeń za pomocą ziół. Mowa będzie o litoterapii (leczeniu kamieniami i minerałami, które obejrzeć i dotknąć można w księgarni i poznać ich uzdrawiające właściwości). Poznamy sekret aromaterapii (uzdrawiającej mocy autentycznych olejków eterycznych)
Uczestnicy spotkania będą mogli bezpłatnie przebadać swój organizm na analizatorze kwantowym i otrzymać indywidualne zalecenia dietetyczne i żywieniowe, jak również wsparcie w postaci dedykowanych publikacji. W trakcie wydarzenia przewidziana będzie wystawa biżuterii autorskiej, pokaz i konsultacje z zakresu kosmetyki organicznej.

Wstęp wolny

Księgarnia Świętego Wojciecha
pl. Wolności 1, 61-738 Poznań
20 września 2019
18.30 Spotkanie z Weroniką Kurosz, autorką książki “Tramwaj Eliasza”
18:30 Warsztaty plastyczne dla dzieci “Wejdź do fortecy Eliasza”
18:30 Konkurs dla dzieci – kręcenie bączków na czas
20:00 – Spotkanie z ks. Radosławem Rakowskim, autorem książki “Uczynki i działania, czyli kury na Madagaskar”
21:00 Warsztaty dla dorosłych – Zrób różaniec dla siebie
22:00 Wokół Wandy Błeńskiej

Wstęp wolny

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz