POZnań

Mickiewicza w nowej odsłonie

na-ulicy-mickiewicza-obowiazuje-nowa-organizacja-ruchu,pic1,1016,136358,238353,show2  Foto: materiału prasowe / UMP

Na ulicy Mickiewicza obowiązuje nowa organizacja ruchu. Odcinek pomiędzy ul. Dąbrowskiego a Zwierzyniecką jest jednokierunkowy. Dzięki zmianom piesi mają więcej miejsca na chodnikach, a ulica stała się bezpieczniejsza.

Zmieniona organizacja ruchu to odpowiedź na potrzeby mieszkańców. Na ulicy Mickiewicza pomiędzy ul. Dąbrowskiego a Zwierzyniecką wprowadzono ruch jednokierunkowy. Kierowcy mogą jechać od ul. Dąbrowskiego do Słowackiego i od Zwierzynieckiej do Słowackiego. W związku z tym z ul. Sienkiewicza w ul. Mickiewicza można skręcić wyłącznie w lewo. Dzięki wprowadzonemu kontraruchowi rowerzyści mogą poruszać się w obu kierunkach.

Zmian jest więcej: skrzyżowania z ul. Sienkiewicza i Słowackiego są równorzędne, a cała ulica Mickiewicza została objęta strefą ograniczonej prędkości do 30 km/h. Dzięki temu przestrzeń będzie wygodniejsza i bezpieczniejsza dla wszystkich użytkowników ruchu. Chodniki zostały uwolnione od parkujących samochodów, ale nie zmniejszyła się liczba miejsc postojowych (57 + 4 miejsca dla osób niepełnosprawnych). Obecnie malowane są elementy oznakowania poziomego – koperty dla niepełnosprawnych czy sierżanta rowerowego. Zamontowane zostaną również ławki.

Kierowców poruszających się ul. Mickiewicza prosimy o zachowanie ostrożności, zwracanie uwagi na oznakowanie i unikanie jazdy “na pamięć” – podkreśla Agata Kaniewska, rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg Miejskich.

Użyte w artykule zdjęcia: materiału prasowe / UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz