POZnań

Zmiany na ulicy Mickiewicza

Wizualizacja zmian na ulicy Mickiewicza  Foto: materiały prasowe / ZDM

Od środy po południu ul. Mickiewicza pomiędzy ul. Dąbrowskiego a Zwierzyniecką będzie jednokierunkowa – dobiega końca wprowadzanie nowej organizacji ruchu. Dzięki zmianom piesi będą mieli więcej miejsca na chodnikach, a ulica będzie bezpieczniejsza.

Zmieniona organizacja ruchu to odpowiedź na potrzeby mieszkańców. Na ulicy Mickiewicza pomiędzy ul. Dąbrowskiego a Zwierzyniecką wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy. Kierowcy pojadą od ul. Dąbrowskiego do Słowackiego i od Zwierzynieckiej do Słowackiego. W związku z tym z ul. Sienkiewicza w ul. Mickiewicza będzie można skręcić wyłącznie w lewo.

Dzięki temu będzie można przeprowadzić ostatni etap prac: oznakować miejsca postojowe i śluzy bezpieczeństwa dla rowerzystów, którzy dzięki wprowadzonemu kontraruchowi będą mogli poruszać się w obu kierunkach.

Zmian będzie więcej: skrzyżowania z ul. Sienkiewicza i Słowackiego będą równorzędne, a cała ulica Mickiewicza zostanie objęta strefą ograniczonej prędkości “Tempo 30”. Dzięki temu przestrzeń będzie wygodniejsza i bezpieczniejsza dla wszystkich użytkowników ruchu. Chodniki zostaną uwolnione od parkujących samochodów, ale nie zmniejszy się liczba miejsc postojowych. Zamontowane zostaną również ławki.

Kierowców poruszających się ul. Mickiewicza prosimy o zachowanie ostrożności, zwracanie uwagi na oznakowanie i unikanie jazdy “na pamięć” – podkreśla Agata Kaniewska, rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg Miejskich.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / ZDM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium