Czy dzieci mogą się bawić na lotnisku?

Autor: miarecki. Poznań, 12 Sierpnia 2019

Procedury lotnicze wymagają wcześniejszego pojawienia się na lotnisku. Rodzice odprawiają bagaże, potem czekają na odlot, a w tym czasie dzieci się nudzą! Specjalną akcję dla najmłodszych przygotował Port Lotniczy Poznań – Ławica. Podczas wakacji każde dziecko dostaje książeczki edukacyjne zaprojektowane przez klub młodych naukowców SmartBee Club.

Wakacje to super czas: dzieci bawią się na plaży, a rodzice odpoczywają. Zanim jednak relaks się zacznie, rodzice muszą zmierzyć się z serią pytań, które choć bardzo sensowne, potrafią wyprowadzić z równowagi najspokojniejszych: „Tato, a czemu musimy tu tak długo stać?”, „dlaczego tu jest tak gorąco?”, „kiedy wreszcie wejdziemy do samolotu?” oraz tym najgorszym: „mamooo, pobawisz się ze mną?!”. Dzieci na lotnisku zazwyczaj nie zauważają, że rodzice mają ręce zajęte bagażami, a głowę – przypominaniem sobie, gdzie są paszporty całej rodziny, i zastanawianiem, czy na pewno w bagażu podręcznym nie został żaden płyn ani scyzoryk.

Ten problem pomaga rozwiązać poznańska firma edukacyjna – SmartBee, producent zestawów z eksperymentami dla dzieci. Od końca lipca wspólnie z Portem Lotniczym Poznań-Ławica prowadzi specjalną akcję: „Wakacyjna zabawa z głową”.

Misją SmartBee jest nauka przez zabawę, tak aby dzieci traktowały uczenie się jako superprzygodę. – Naszym celem jest oswajać technologie, które są narzędziami przyszłości, ale też dawać możliwość wspólnej rodzinnej rozrywki – mówi Joanna Ossowska-Rodziewicz, prezes SmartBee Club.

Do wspólnej akcji „Wakacyjna zabawa z głową” SmartBee oddało swoje know-how – takiego przedstawiania nauki, by młody odkrywca nie tylko sprawnie przyswajał informacje, ale też by chciał poznawać kolejne zadania. Natomiast poznańskie lotnisko udostępniło wiedzę na temat działania portu lotniczego i zdradziło kilka tajemnic na temat jego funkcjonowania, np. w jaki sposób chroni samoloty przed ptakami.

Efektem tej współpracy jest wyjątkowy magazyn zawierający serię rebusów, krzyżówek i ciekawostek na temat lotniska. Czekający na samolot ciekawscy mali pasażerowie dostaną porcję solidnej wiedzy podanej w atrakcyjny sposób, dowiedzą się m.in. o zagrożeniach dla lotniska ze strony dronów czy nieodpowiedzialnie używanych laserów. Wewnątrz magazynu jest m.in. gra planszowa, której uczestnicy muszą przejść przez labirynt zadań związanych z podróżą samolotem.

Rozwiązując zagadki dzieci poznają zasady działania lotniska. Dla nas szczególnie ważne jest, że dowiadują się też w jaki sposób mierzymy poziom hałasu – zwraca uwagę Błażej Patryn, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Poznań-Ławica

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter, Mikołaj Waligórki / Port Lotniczy Ławica - materiały prasowe, materiały prasowe
Koronawirus

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.