POZnań

Strażnik po pracy był świadkiem wypadku rowerzystki

Straż Miejska  Foto:

Strażnik Miejski, wracając z pracy do domu, był świadkiem wypadku rowerzystki. Udzielił jej pomocy przedmedycznej, wezwał pomoc i zabezpieczył rower.

Wczoraj, ok.14:30, funkcjonariusz referatu Nowe Miasto jechał rowerem do domu. Przejeżdżając ścieżką pieszo – rowerową przez Użytek Ekologiczny Traszki Ratajskie, zauważył rowerzystkę, która przeleciała przez kierownicę i upadł na asfalt.

Wyglądało to bardzo groźnie. Kobieta przeleciała przez kierownicę i uderzyła głową o asfalt. Nie miała kasku! Początkowo nie było z nią kontaktu, ale po chwili odzyskała przytomność. Wezwałem pomoc medyczną i wykorzystując karimatę przyczepioną do jej roweru, ułożyłem poszkodowaną w pozycji bocznej. Cały czas rozmawialiśmy. Prawdopodobną przyczyną wypadku było nagłe naciśnięcie przedniego hamulca.

Kilkanaście minut później na miejsce zdarzenia przyjechał zespół ratownictwa medycznego. Kobieta została zabrana do szpitala. Wcześniej jednak strażnik zobowiązał się, że na czas jej pobytu w szpitalu zaopiekuje się rowerem. W tym celu o pomoc poprosił kolegów z popołudniowego patrolu referatu Nowe Miasto. Rower został przewieziony do siedziby SM Nowe Miasto i tam czeka na właścicielkę.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium