K U L T U R A

Kanon lektur nieczytanych

Kanon Lektur nieczytanych  Foto: materiały prasowe

Na ekspozycji „Kanon lektur nieczytanych” prezentowanych jest 11 lektur, które wskazywali czytelnicy Biblioteki Raczyńśkich. Tym razem autorzy postarali się spojrzeć na nie z przymrużeniem oka.

Szalejąca na Instagramie Izabela Łęcka. Plotkarskie doniesienia z wesela Rydla. Mieszkańcy Lipiec, którzy żyją zgodnie z hygge. Szukamy też punktów łączących „Dziady” z „Gwiezdnymi wojnami”, a także zastanawiamy się na ile obawy Żeromskiego przed cenzurą wpłynęły na odbiór postaci Tomasza Judyma. Dla odwiedzających wystawę przygotowano też kilka zadań- m.in. przepisanie prozą „Pana Tadeusza” lub narysowanie łąki zgodnej z opisem Elizy Orzeszkowej.

Wystawę wzbogacają memy i gify przygotowane m.in. przez uczniów poznańskich szkół średnich, które udowadniają, że lektury cały czas są tematem ważnym i inspirującym.

Kanon lektur nieczytanych, to nie tylko wystawa, ale także spotkania i dyskusji na bibliotecznym Facebooku.

Wystawę dostępna będzie do 15 września , a 11 września zapraszamy na rozmowę – Kanon lektur nieczytanych: jak przerabiać lektury? w której wezmą udział poznańscy poloniści, proponujący swoim uczniom nietypowe podejście do literatury.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium