Aglomeracja

Eko warsztaty z darmowymi sadzonkami

Ekoodpowiedzialni  Foto: Auchan / materiały prasowe

Dbanie o środowisko jest proste i przyjemne! A przekonać będą się mogli najmłodsi, którzy wezmą udział w warsztatach ekologicznych w Auchan w Komornikach. Szósta edycja akcji edukacyjnej „Ekoodpowiedzialni” odbędzie się 13 lipca, a podczas spotkania będą rozdawane sadzonki drzew. Wstęp wolny!

Troska o środowisko może przybrać różne formy, ale warto zacząć od prostych codziennych czynności, takich jak segregowanie domowych odpadów, dokładne dokręcanie kranu czy wyłączanie urządzeń elektronicznych, gdy z nich nie korzystamy. Tych nawyków warto uczyć się od najmłodszych lat. Doskonałą okazją do uświadamiania dzieci w zakresie ważnych zagadnień ekologicznych będzie szósta edycja akcji edukacyjnej „Ekoodpowiedzialni”.

Podczas zabaw i gier najmłodsi dowiedzą się, jak na co dzień dbać o środowisko. Nad prawidłową edukacją ekologiczną i wesołą zabawą będzie czuwał sympatyczny bohater tegorocznej kampanii – Ekoludek.

Podczas zajęć maluchy będą rozwiązywać krzyżówki, ozdabiać bawełniane torby na zakupy oraz zagrają w emocjonującą grę XXL, w której uczestnicy będą pionkami. Za każde zadanie uczestnicy spotkania otrzymają odznakę pomocnika Ekoludka. Zajęcia i zabawy odbędą się w przyjemnej przestrzeni wśród drzewek, kwiatów i drewnianych skrzynek, a każdy kto odwiedzi ekostoisko otrzyma darmową sadzonkę drzewka.

Warsztaty „Ekoodpowiedzialni” odbędą się 13 lipca w Centrum Handlowym Auchan Komorniki przy ul. Głogowskiej 432 w Poznaniu. Zajęcia trwają od godziny 11.00 do godziny 17.00. Wstęp wolny!

Użyte w artykule zdjęcia: Auchan / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz