K U L T U R A

Festiwal 100 lat razem!

100 lat Uniwersytetu Poznańskiego  Foto: materiały prasowe

Kilka miejsc, strefy kultury, sportu, zdrowia i podróży, koncerty gwiazd takich jak Lady Pank, i wiele propozycji dla całych rodzin. Coś dla ducha i dla ciała jak Zlot Foodtrucków – te i wiele innych atrakcji czekać będzie na uczestników „Festiwalu Jubileuszowego dla Miasta i Regionu- 100 lat razem!” Scena i namioty staną w Parku i na Placu Mickiewicza, na ulicy i w Parku H. Wieniawskiego, oraz na placu przed CK Zamek. Zabawa rozpocznie się w piątek o godzinie 19:00 i potrwa do późnych godzin wieczornych 8 czerwca, w sobotę.

Różnorodną ofertę dla mieszkańców Poznania przygotowały: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu oraz Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Wydarzenie jest częścią obchodów 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego.

Program wydarzenia jest bardzo różnorodny.

Słowo „festiwal” pochodzi z łacińskiego „festivus” i oznacza „radosny, wesoły, świąteczny”. Przed nami takie radosne, wesołe i świąteczne dni – mówi Prorektor UAM ds. kadry i finansów prof. Tadeusz Wallas.

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu skupi się na profilaktyce i edukacji zdrowotnej.

Udało nam się zaprosić do współpracy Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego. Jesteśmy dumni z zaangażowania studentów z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny oddział w Poznaniu – mówi Prorektor UMP ds. organizacji, promocji i współpracy z regionem, prof. Michał Musielak, zachęcając do udziału m.in. w oferowanych badaniach profilaktycznych.

Zapraszamy wszystkich bardziej lub mniej przygotowanych sportowo – zapewnia Prorektor AWF ds. nauki, prof. Jan Celichowski. Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu przygotowała ofertę opartą o 3 filary aktywności: przygotowanie, trening i regenerację.

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu zaangażował do przygotowania atrakcji większość swoich wydziałów. Studenci opowiedzą, że las to nie tylko drzewa, uczelnia będzie oferowała udział w przyrodniczym kole fortuny czy malowanie twarzy dla najmłodszych.

Zaprezentujemy eksponaty z konkursu na stworzenie roweru z drewna, z których będzie można skorzystać – zachęca Wojciech Borzyszkowski z Działu Marketingu i Komunikacji UPP.

Oferta Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu obejmie propozycje Wydziału Studiów Edukacyjnych dla najmłodszych i ich rodziców, a także m.in. wspólne szukanie złota i bursztynów przygotowane przez Instytut Archeologii czy badanie wariografem i rysowanie portretów pamięciowych oferowane przez Wydział Prawa i Administracji. Wydział Chemii oraz Wydział Fizyki zaprezentują kontrolowane wybuchy, zabawy światłem i gabinet optometryczny. Wydział Anglistyki w sali XVII Collegium Minus zaprasza na wykłady dotyczące neurolingwistyki.

Festiwal „100 lat razem” wystartuje w piątek o godz. 19:00. W tym dniu przewidziano koncerty na Placu Mickiewicza. Wystąpią: Live Wires, Sonbird oraz Lady Pank. W sobotnie popołudnie, godz. 14:00-19:00, mieszkańcy będą mieli możliwość udziału w atrakcjach oferowanych w poszczególnych strefach Festiwalu. Wydarzenie zakończą występy zespołów: Piąta Strona Świata, Otsochodzi, Bitamina oraz Bass Astral x Igo.

Piątek, 7.06
Plac Mickiewicza – strefa koncertowa, start godzina 19:00

The Live Wires
Sonbird
Lady Pank

Park Mickiewicza – piknik / strefa relaksacyjna
Ul. Wieniawskiego – strefa regeneracyjna
Sobota, 8.06
Park Wieniawskiego i parking przed Centrum Kultury Zamek w Poznaniu – strefa familijna popularyzująca naukę, start godzina 14:00

Plac Mickiewicza – strefa koncertowa, start godzina 19:00

Pięć stron świata – projekt muzyczny Wydziału Neofilologii UAM
Otsochodzi
Bitamina
Bass Astral x Igo

Park Mickiewicza – piknik / strefa relaksacyjna
Ul. Wieniawskiego – strefa regeneracyjna

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium