Rozpoczęła się Ukraińska Wiosna

Autor: bigbiciq. Poznań, 11 Maja 2019

Gościem XII Festiwalu Kultury Ukraińska Wiosna 2019 była orkiestra symfoniczna INSO-Lviv. Festiwal składa się ze spotkań, prelekcji, projekcji filmów i koncertów. Zakończy się w niedzielę.

INSO-Lviv w zeszłym roku obchodził swoje dwudzieste urodziny. To jednocześnie niezwykle młody, ale również dojrzały zespół, który prezentuje bardzo bogaty repertuar, od muzyki klasycznej po jazz. INSO-Lviv jest stałym uczestnikiem międzynarodowych festiwali, zarówno w Ukrainie, jak i za granicą. Popularność przyniosło im również wykorzystywanie różnych form sztuki podczas koncertów: baletu, animacji piaskowej, wizualizacji. Dyrygentem tej orkiestry jest najmłodszy dyrygent w Europie – Yaroslav Shemet, który zaczął swoją karierę w wieku 13 lat.

Koncert składał się z dwóch części publiczność miała okazję wysłuchać m.in. uwertury do opery “Wesele Figara”, Arie don Giovanniego z opery “Don Giovanni” czy “La ci darem la mano” oraz Aria Semiramidy z opery “Semiramida”. Na scenie pojawili się soliści Natalia Stepaniak – sopran, Petro Radejko – baryton oraz grający na puzonie Jarosław Meisner. Mimo, że wejściówki na koncert były darmowe, to widzowie szczelnie wypełnili Salę Wielką Centrum Kultury Zamek.

Przed nami kolejny dzień festiwalu. O 10:30 rozpoczęły się warsztaty dla dzieci. O 13:30 rozpocznie się spotkanie z rodzicami o oświacie w Polsce, a o godzinie 20:00 rozpocznie się koncert Jamali.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak
Koronawirus

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.