Sport

Inauguracyjne zwycięstwo PSŻ Poznań!

PSŻ Poznań - Polonię Bydgoszcz 50:40 - Poznań 14.04.2019 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
PSŻ Poznań - Polonię Bydgoszcz 50:40 - Poznań 14.04.2019 r.

Power Duck Iveston PSŻ Poznań wygrał pierwszy mecz ligowy przed własną publicznością w sezonie 2019. Skorpiony pokonały Zooleszcz Polonię Bydgoszcz 50:40.

Mecz rozpoczął się od wymiany nokautów – pierwsze dwa biegi 5:1 wygrały poznańskie Skorpiony, w kolejnym podwójnie triumfowała para gości, w czwartym znów dwa pierwsze miejsca zajęli żółto-czarni, a w piątym bydgoszczanie.

Dopiero w szóstym biegu padł remis 3:3, w siódmym natomiast poznaniacy wygrywając 4:2 podwyższyli prowadzenie do stanu 24:18. W kolejnej serii Skorpiony spisywały się coraz lepiej – od remisu 3:3 przez wygraną 4:2 po podwójne zwycięstwo odniesione przez najsłabszą dotąd parę Nowak-Kajzer.

Po przemieszaniu par drużyna Power Duck Iveston PSŻ Poznań nie wygrała, jednak dwa remisy i przegrana 2:4 po dotknięciu taśmy przez Michała Curzytka wystarczyły do zagwarantowania sobie wygranej przed biegami nominowanymi.

W pierwszym z nich poznaniacy zwyciężyli podwójnie po szarży Marcina Nowaka na ostatnim okrążeniu, w ostatnim natomiast to zawodnicy Polonii wygrali 5:1, a mecz zakończył się wynikiem 50:40 dla gospodarzy.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz