Aglomeracja

Chcesz posprzątać miasto? To warto wiedzieć!

10 minutes a day Poland  Foto: materiały prasowe / UMP
Miquel Garau Girard z Prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem sprzątają brzegi Warty

Miquel Garau Girard, Hiszpan pochodzący z Barcelony, który pół roku temu przeprowadził się do Poznania, każdego dnia porządkuje różne rejony miasta. Wypromowana przez niego akcja “10 minutes a day Poland” cieszy się coraz większym zainteresowaniem poznaniaków. Chcesz w ramach wolontariatu posprzątać wybrany przez siebie teren? Zobacz, co musisz wiedzieć, by Twoja akcja odniosła jak najlepsze efekty.

1. Przed rozpoczęciem sprzątania warto sprawdzić, kto jest właścicielem terenu. W tym celu można skorzystać z bazy danych dostępnej na stronie Geopozu (należy wybrać zakładkę mapy, a następnie konfiguracja domyślna). W razie wątpliwości, można poprosić o pomoc pracowników Wydziału Gospodarki Komunalnej (numery telefonu: 61 878 4255, 61 878 5558, 61 878 5034).

2. Dobrze jest skontaktować się z właścicielem terenu i poinformować go o swoich zamiarach (podaj dzień, orientacyjną godzinę i obszar, na którym planujesz posprzątać). Pamiętaj, że ustalenie działań na terenach leśnych jest bardzo istotne. Nie mogą kolidować one z zaplanowanymi pracami leśników.

3. Uzgodnij z właścicielem terenu, gdzie możesz pozostawić worki z odpadami, aby wiedział skąd je odebrać (na terenach leśnych pozostawione worki mogą zostać rozerwane przez dzikie zwierzęta).

4. Worki do zbierania odpadów otrzymasz w Wydziale Gospodarki Komunalnej (ul. 3 Maja 46). Wcześniej można zadzwonić na podane wyżej numery telefonu (61 878 4255, 61 878 5558, 61 878 5034).

5. Fotorelację ze swoich działań można przesłać na adres Wydziału Gospodarki Nieruchomościami – e-mail: gk@um.poznan.pl.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / UMP

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz