Ważne spotkanie Enea AZS-u Poznań na własnym parkiecie

Autor: bigbiciq. Poznań, 20 Marca 2019

W sobotę 23 marca o godzinie 18:30 akademiczki rozegrają najważniejsze spotkanie sezonu 2018/19. Enea AZS spotka się z Ostrovią, zespołem z którym bezpośrednio rywalizuje o utrzymanie się w lidze.

Poznanianki znajdują się obecnie na ostatnim 13 miejscu w tabeli, ostrowianki na 12. Jednak Ostrovia ma jeden rozegrany mecz więcej i będzie w ostatniej kolejce pauzować. Akademiczki oprócz Ostrovii rozegrają jeszcze 2 spotkania: na wyjeździe z InvestTheVest Enea Gorzów Wlkp. oraz u siebie z
Wisłą Can-Pack Kraków.

W poprzednim spotkaniu obu drużyn 15 grudnia niespodziewanie wygrały ostrowianki 74:72. Enea AZS Poznań musi więc wygrać więcej niż 2 punkty, aby utrzymać lepszy bilans punktowy i zapewnić sobie pozostanie w lidze na kolejny sezon. Z ligi spada ostatni, 13 zespół, a ekipy od 9-12 kończą sezon wraz z ostatnim meczem rundy rewanżowej. Zespoły z miejsc 1-8 grają play-offy.

Początek spotkania Enea AZS Poznań – TS Ostrovia Ostrów Wlkp. w sobotę 23 marca godzinie 18:30 w hali Politechniki Poznańskiej ul.Piotrowo 4.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.